Արայիկ Հարությունյանն Ասկերանում ներկայացրել է վարչակազմի նորանշանակ ղեկավար Արմեն Ղահրամանյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 10-ին այցելել է Ասկերան շրջկենտրոն և վարչակազմի աշխատակազմին ու համայնքների ղեկավարներին ներկայացրել վարչակազմի նորանշանակ ղեկավար Արմեն Բախշիի Ղահրամանյանին, տեղեկացնում է Արցախի նախագահի գրասենյակը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել շրջանի վարչակազմի արդեն նախկին ղեկավար Սասուն Բարսեղյանին, ով հարգելի պատճառով ներկա չէր հանդիպմանը, նշել, որ չնայած պաշտոնավարման կարճ ժամանակամիջոցի՝` Սասուն Բարսեղյանը կարողացել է իրեն դրսևորել որպես արհեստավարժ ղեկավար՝ վաստակելով քաղաքացիների սերն ու հարգանքը:
«Այս փոփոխությունը պայմանավորված է եղել պարոն Բարսեղյանի՝ սեփական դիմումի համաձայն աշխատանքից ազատվելու որոշմամբ: Բարձր գնահատելով նրա կատարած գործունեությունը՝ ուզում եմ նոր աշխատանքում հաջողություն մաղթել պարոն Ղահրամանյանին: Մեր հայրենիքի համար այս բախտորոշ ժամանակահատվածում պաշտոն ստանձնելը ես համարում եմ առաքելություն, և հավատացած եմ, որ միասնական աշխատանքով կկարողանանք հաղթահարել մեզ նետված ներքին և արտաքին բոլոր մարտահրավերները»,- ասել է ԱՀ նախագահը:
Հանդիպման ընթացքում նախագահ Հարությունյանն անդրադարձել է նաև Հանրապետությունում տիրող իրավիճակին, շրջանում իրականացվելիք սոցիալ-տնտեսական ծրագրերին: Նախագահն ընդգծել է, որ տեղահանված և անօթևան մնացած բնակիչների տեղավորման հարցում պետք է առավելապես օգտագործվի շրջանի առկա ներուժը՝ այս ուղղությամբ տալով մի շարք նոր հանձնարարականներ: Այնուհետև նախագահը պատասխանել է ներկաներին հուզող հարցերին, տեղում քննարկել մի շարք առաջարկներ:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև ԱՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը, քաղաքաշինության և տարածքային կառավարման ու ենթակառուցվածքների նախարարներ Արամ Սարգսյանը և Հայկ Խանումյանը:

Artsakh's Askeran region has new head of administration
On 10 February, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan visited the Askeran regional center and introduced the newly appointed head of the administration Armen Ghahramanyan to the staff of administration and community leaders, the Presidential Office stated.
Artsakh's  Askeran region has new head of administration
STEPANAKERT, FEBRUARY 11, ARTSAKHPRESS:  The President thanked the former head of the regional administration Sasun Barseghyan, who was not present at the meeting for a good reason.
''This change is conditioned by Mr. Barseghyan's decision to resign at his own request. I would like to wish success to Mr. Ghahramanyan in his new work. I consider taking up a position at this crucial time for our homeland a mission. I believe that by working together we will be able to overcome all the internal and external challenges," said Harutyunyan, in particular.
During the meeting, President Harutyunyan also referred to the situation in the Republic and the socio-economic programs to be implemented in the region.
The meeting was also attended by the  Secretary of the Security Council Vitaly Balasanyan, the Minister of Urban Planning Aram Sargsyan and  Minister of Territorial Administration and Infrastructures Hayk Khanumyan.