Պեսկով. հայաստանյան իրադարձությունները դեռ չեն ազդում ԼՂ հարցով պայմանավորվածությունների կատարման վրա
Հայաստանյան իրադարձությունները դեռ չեն ազդում Լեռնային Ղարաբաղի հարցով պայմանավորվածությունների կատարման վրա:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է News.am-ը:
Այս մասին այսօր հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Ռուսաստանում սպառնալիք են տեսնում ԼՂ հակամարտության կարգավորման խափանման համար Երեւանում տիրող իրավիճակի պատճառով:
«Ոչ, դեռ ամեն ինչ իրականացվում է»,-ասել է Պեսկովը: Նա նշել է, որ չնայած հայաստանյան իրադարձություններին՝ կարեւոր է պահպանել ԼՂ հարցով պայմանավորվածությունները:

Kremlin spokesperson says events in Armenia do not yet affect implementation of Nagorno-Karabakh agreements
Events in Armenia have not yet affected the implementation of the agreements on Nagorno-Karabakh, said Kremlin spokesperson Dmitry Peskov on Friday.
STEPANAKERT, FEBRUARY 26, ARTSAKHPRESS: His remarks came on the question whether Moscow sees a threat of disruption of the Nagorno-Karabakh settlement due to the situation in Yerevan, new.am reports,  citing TASS.
He noted that, despite the latest developments in Armenia, it is important to follow the path of implementing the agreements on Karabakh.