Պեսկովը խոսել է Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ ՌԴ հարաբերությունների բնույթի մասին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ Այս մասին «Аргументы и факты» թերթին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Մենք հոյակապ վստահելի հարաբերություններ ունենք Ադրբեջանի հետ՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի վրա: Դրանք կարող են ունենալ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող շատ-շատ ասպեկտներ: Հայաստանի հետ ևս պատմական լավ հարաբերություններ կան: Մենք մեծաթիվ ինտեգրացիոն գործընթացներ ունենք, որոնք Հայաստանին զգալի օգուտ են տալիս՝ ինչպես քաղաքական, այնպես էլ տնտեսական»,- նշել է Պեսկովը:
Նա ընդգծել է, որ բոլորը պետք է հիշեն Լեռնային Ղարաբաղի վերջին պատերազմում կրակի դադարեցման գործում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի անձնական դերակատարումը:

Kremlin comments on nature of relations with Armenia and Azerbaijan
Russia has good relations with both Armenia and Azerbaijan, President Vladimir Putin’s spokesperson Dmitry Peskov said in an interview to the Argumenti I Fakti newspaper.
STEPANAKERT, MARCH 30, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “We have excellent relations of trust with Azerbaijan based on mutual respect. These relations can have many aspects of mutual interest. We have historically good relations with Armenia as well. We have numerous integration processes which give significant benefit to Armenia, both politically and economically,” Peskov said.
The Kremlin spokesperson stressed that everyone ought to remember President Putin’s personal role in achieving the armistice which ended the second Nagorno Karabakh war in 2020.