Պուտինն ու Փաշինյանը կքննարկեն ԼՂ շուրջ պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայում ապրիլի 7-ին հանդիպում կունենա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍԻնչպես հաղորդում է  «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
«Ապրիլի 7-ին նախատեսված է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աշխատանքային այցը Մոսկվա: Տեղի կունենան բանակցություններ նախագահ Պուտինի հետ: Դուք գիտեք, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ամենաբարձր մակարդակով ակտիվ երկխոսություն է ընթանում: Նախ և առաջ, իհարկե, քննարկվելու է եռակողմ պայմանավորվածությունների ու եռակողմ փաստաթղթի կյանքի կոչման ընթացքը, որը վերջ տվեց ռազմական գործողություններին Ղարաբաղում»,- ասել է Պեսկովը:
Նա հայտնել է, որ Պուտին-Փաշինյան հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են հարցեր՝ կապված Անդրկովկասում տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հետ, տեղի կունենա մտքերի փոխանակում Հայաստանում սկսված ընտրական գործընթացի, ինչպես նաև ռուս-հայկական համագործակցության ակտուալ հարցերի շուրջ:
Նիկոլ Փաշինյանի՝ Մոսկվա մեկնելու մասին հայտարարել էր նաև ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը՝ ապրիլի 2-ի առավոտյան: Վարչապետ Փաշինյանն անցել է ինքնամեկուսացման ռեժիմի՝ աշխատելով պլանային օրակարգով, բացի անձնական ընդունելություններից եւ հանրային միջոցառումներից:

Pashinyan, Putin to discuss implementation of NK agreements in Moscow
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will meet with Russian President Vladimir Putin in Moscow on April 7, Russian president’s spokesperson Dmitry Peskov said, RIA Novosti reports.
STEPANAKERT, APRIL 2, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “The working visit of Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan to Moscow is scheduled on April 7. There will be talks with President Putin. You know that active dialogue at the highest level is underway between Armenia and Russia. Firstly, of course, the implementation process of the trilateral agreements and the trilateral document, which put an end to the military operations in Karabakh, will be discussed”, Peskov said.
He informed that Pashinyan and Putin will also discuss issues relating to the unblocking of transportation infrastructure in the South Caucasus, will exchange views on the election process launched in Armenia, as well as will touch upon the relevant issues of the Russian-Armenian cooperation.