Արայիկ Հարությունյանը Նախիջևանիկում մասնակցել է նոր այգու տնկման աշխատանքների մեկնարկին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի և մի խումբ այլ պաշտոնատար անձանց ուղեկցությամբ ապրիլի 5-ին այցելել է Ասկերանի շրջանի Նախիջևանիկ համայնք և մասնակցել նոր այգու տնկման աշխատանքների մեկնարկին, որը նախաձեռնվել է արմատներով Հադրութից սփյուռքահայ գործարարի կողմից։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Հադրութի և բռնազավթված մյուս շրջանների վերադարձի և Հայրենիքի կայուն անվտանգության ապահովման նպատակներին հասնելու ճանապարհը սկսում է Արցախի շենացումից։ Դրա կարևոր բաղադրատարրերից մեկը տնտեսության վերակազմակերպումն է»,- նշել է նախագահ Հարությունյանը՝ մասնակցելով նոր այգու առաջին տունկերը հողին պահ տալու արարողությանը։
Նախագահը եղել է նաև Ասկերանի շրջանի Սառնաղբյուր, Վարդաձոր և Դահրազ գյուղերում։ Քննարկվել են շփման գծի ամրակայմանը, բնակչության անվտանգ կենսագործունեությանը, բնակարանաշինությանը և ենթաշրջանի զարգացման հեռանկարներին առնչվող հարցեր։

Араик Арутюнян принял участие в начале посадки деревьев нового сада в Нахиджеванике
5 апреля президент Республики Арцах Араик Арутюнян в сопровождении секретаря Совета безопасности Виталия Баласаняна и группы других должностных лиц посетил общину Нахиджеваник Аскеранского района и принял участие в начале посадки деревьев нового сада, инициированной армянским предпринимателем из диаспоры, выходцем из Гадрута.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Главном информационном управлении Аппарата президента Республики Арцах.
"Путь к возвращению в оккупированные районы Гадрута и другие населенные пункты Арцаха и достижению целей по обеспечению стабильной безопасности Родины начинается с развития Арцаха.  Одна из его важных составляющих - реорганизация экономики",- отметил президент Арутюнян.
Президент также посетил села Сарнахпюр, Вардадзор и Дахраз Аскеранского района.
Обсуждались вопросы, связанные с укреплением линии соприкосновения, безопасностью жизни населения, жилищного строительства, а также перспективы развития субрегиона и др.