Լուկաշենկո. ԼՂ հարցով պայմանավորվածությունները պետք է տարածաշրջանում ամուր խաղաղության համար հիմք դառնան
Բելառուսն անկեղծորեն ողջունում է ԼՂ հակամարտության գոտում ռազմական գործողությունների դադարեցման մասին պայմանավորվածությունները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ բանակցություններից հետո, հաղորդում է «Բելթա»-ն:
«Դա կարեւոր քաղաքական որոշում է, որը պետք է հիմք դառնա տարածաշրջանում ամուր խաղաղության համար: Ցանկանում եմ շնորհավորել Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ժողովուրդներին 30 տարի տեւած այդ սարսափելի ողբերգության ավարտի կապակցությամբ»,-ասել է Լուկաշենկոն:

Lukashenko: Agreements over Nagorno-Karabakh issue should pave the way for lasting peace in the region
Belarus sincerely welcomes the agreement on a complete cessation of hostilities in the Nagorno-Karabakh conflict zone. This is what President of Belarus Alexander Lukashenko said after today’s talks with President of Azerbaijan Ilham Aliyev, Belta reports.
STEPANAKERT, APRIL 14, ARTSAKHPRESS: “This is an important political decision that should pave the way for lasting peace in the region. I would like to congratulate the peoples of Azerbaijan and Armenia on the end of this terrible tragedy that lasted for 30 years,” Lukashenko said.