Ապրիլի 22-ին կատարվել է 70 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 35 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 5998 քաղաքացու հետազոտություն, որից 744-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2628 դեպք: Կատարվել է 23 453 թեստավորում:
Ապրիլի 19-ից Արցախում մեկնարկել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստման կանխարգելիչ գործընթացը:
Խորհուրդ ենք տալիս և միաժամանակ խնդրում թիրախային խմբերին, մասնավորապես, բուժաշխատողներին, 65 տարեկան և բարձր տարիքի անձանց, քրոնիկ հիվանդներին և պատվաստման ցանկություն ունեցող յուրաքանչյուր անձի դիմել ԱՀ առողջապահության նախարարության «Համաճարակաբանության և հիգենայի կենտրոն» ՊՈԱԿ կամ զանգահարել /047/ 94-34-62 հեռախոսահամարին։

22 апреля было проведено 70 тестов, в результате которых в Арцахе подтверждено 4 случая заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 апреля, АРЦАХПРЕСС- Зараженные являются контактерами ранее установленных очагов.
Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 35 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошели 5998 человек, у 744 из них тесты дали положительный результат.
В целом в Арцакхе с начала пандемии подтверждено 2628 случая заражения COVID-19, проведено 23453 тестов.
С 19 апреля в Арцахе стартовал профилактический процесс вакцинации против коронавируса (COVID-19).
«Советуем и одновременно просим целевым группам , в частности, медработникам, 65-летним, пожилым, хроническим больным, каждому желающему пройти вакцинацию, обратиться в ГНКО «Центр эпидемиологии и гигиены» Министерства здравоохранения Республики Арцах или позвонить по телефону / 047 / 94-34-62 », - сообщают в министерстве.