Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Պուտինի հետ
Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է կայացել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ SHANTNEWS.am-ի փոխանցմամբ, այս մասին հաղորդում է Կրեմլը:
«Կողմերը շարունակել են քննարկել Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակը: Գոհունակությամբ արձանագրվել է, որ ռուս խաղաղապահների ջանքերի շնորհիվ իրավիճակը տարածաշրջանում շարունակում է մնալ կայուն և հանգիստ», – նշված է Կրեմլի տարածած հաղորդագրությունում:
Հաղորդվում է նաև, որ մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել երկկողմ համագործակցության արդիական թեմաների շուրջ, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտում:
Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է հունիսին նախատեսված արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի զարգացման մասին:

Путин и Пашинян обсудили ситуацию в зоне карабахского конфликта
По инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор президента РФ Владимира Путина с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 апреля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает SHANTNEWS.am, передает Кремль.
Стороны обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха. Подчеркнуто, что благодаря усилиям российских миротворцев обстановка в регионе остаётся стабильной и спокойной.
Лидеры двух стран обменялись мнениями по актуальным темам двустороннего сотрудничества, в том числе в сфере энергетики.
Никол Пашинян информировал о развитии внутриполитической ситуации в Армении в связи с назначенными на июнь внеочередными парламентскими выборами.