Խաղաղապահներն Արցախում ականազերծել են շուրջ 1 623 հա տարածք
Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարության միջազգային ականազերծման կենտրոնի մասնագետները շարունակում են Լեռնային Ղարաբաղում ականազերծման և պայթյունավտանգ իրերի հայտնաբերման ու վնասազերծման աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքը:
Ռուսաստանյան խաղաղապահները մեկ օրվա ընթացքում ականազերծել են 7 հա տարածք, 3 կմ ճանապարհ և 10 շինություն:
«Ընդհանուր առմամբ, 2020 թ. նոյեմբերի 23-ից չպայթած զինամթերքից մաքրվել է 2 071 հա տարածք, 635,3 կմ ճանապարհ, 1 743 շենք-շինություն, այդ թվում՝ 30 սոցիալական նշանակության օբյեկտներ, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 25 606 պայթունավտանգ առարկա»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Миротворцы в Арцахе разминировали около 1623 га территорий
СТЕПАНАКЕРТ, 5 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает официальный сайт Министерства обороны Российской Федерации.
Российские миротворцы за прошедшие сутки разминировали территорию в 7 га и 3 км дорог и 10 строений.
“С 23 ноября 2020 года по сей день от неразорвавшихся боеприпасов очищено 2 071 га территорий, 635,3 км дороги, 1 743 строений, в том числе 30 объектов социального назначения, обнаружено и обезврежено 25 606 взрывоопасных предмета”, - говорится в сообщении МО РФ.
Указом Президента Российской Федерации от 10 ноября 2020 года в Нагорном Карабахе размещен контингент российских миротворцев. Контингент сформирован на основе 15-ой отдельной мотострелковой бригады Центрального военного округа. Командующим миротворческими силами назначен генерал-лейтенант Рустам Мурадов.