Մայիսի 8-ին կտրվի «Շուշիի դեօկուպացիա» ՀԿ-ի գործունեության մեկնարկը
Մայիսի 8-ին՝ ժամը 17:00-ին, հայ բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) հայաստանյան գրասենյակի դահլիճում (ք. Երևան, Մելիք Ադամյան 2/2) կտրվի «Շուշիի դեօկուպացիա» ՀԿ-ի գործունեության մեկնարկը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրել են կազմակերպության պատասխանատուները։
«Շուշիի դեօկուպացիա» ՀԿ-ի գործունեությունն ուղղված է միջազգային կառույցների և իրավասու կողմերի հետ գործակցելով նպաստելու Շուշի քաղաքի և Քարին տակ գյուղի, ինչպես նաև Շուշիի շրջանի այլ տարածքների դեօկուպացիայի հիմնախնդրի լուծմանը, պատմամշակութային ժառանգության և արժեքների պահպանությանը, հանրային և մասնավոր սեփականության իրավունքի պաշտպանությանը, ինչպես նաև՝ տարաբնույթ ծրագրերի իրագործմամբ աջակցելու բնակիչներին ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման ընթացքում:
Միջոցառմանը ելույթներով հանդես կգան կազմակերպության խորհրդի անդամները, համահիմնադիրները, գործընկերները , և կներկայացվեն ՀԿ հիմնադրման անհրաժեշտությանը, պատմամշակութային ժառանգության պահպանության առաջնահերթությանը, հայրենաճաչողության ամրապնդմանը, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդմանն ու զարգացմանն առնչվող հարցեր:

Деятельность общественной организации "Деоккупация Шуши" стартует 8 мая
8 мая в 17:00 в зале армянского всеобщего благотворительного союза (АВБС) в Армении (г. Ереван, Мелика Адамяна 2/2) начнется деятельность общественной организации «Деоккупация Шуши».
Деятельность общественной организации
СТЕПАНАКЕРТ, 6 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в организации.
Деятельность общественной организации «Деоккупация Шуши» направлена ​​на сотрудничество с международными организациями для содействия решению проблемы деоккупации в Шуши, селе Карин Так Шуши, а также в других населенных пунктах Шушинского района, сохранение ценностей историко-культурного наследия, защиты прав общественной и частной собственности, а также помочь жителям выйти из сложившейся ситуации путем реализации различных программ.
На мероприятии выступят члены правления организации, соучредители, партнеры, будут представлены вопросы, связанные с необходимостью создания общественной организации, приоритетами сохранения исторического и культурного наследия, укрепления патриотизма, сохранения и развития троицы Армения-Арцах-Диаспора.