Ստեփանակերտի հրապարակում տեղադրված Արցախյան երրորդ պատերազմի զոհերի հուշատախտակի հարցը պատշաճ լուծում կստանա.նախարար
Գտնում ենք, որ ԱՀ քաղաքային իշխանությունների կողմից կձեռնարկվեն համապատասխան քայլեր՝ ստեղծելու այնպիսի մի դասական հուշարձան, որը կամփոփի պատերազմի ժամանակ բոլոր ընկածների հիշատակը:
Ստեփանակերտի   հրապարակում     տեղադրված   Արցախյան   երրորդ  պատերազմի   զոհերի  հուշատախտակի    հարցը  պատշաճ  լուծում կստանա.նախարար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Լուսինե Ղարախանյանը՝ պատասխանելով «Արցախպրես»-ի թղթակցի ՝ հուշատախտակի հետագա ճակատագրին վերաբերող հարցին։
Նախարարն ի լրումն նշեց, որ դասական հուշարձանների վրա լուսանկարներ չեն տեղադրվում:
Այդ հարցի լուծման ուղղությամբ կփորձեն իրենց լիազորությունների շրջանակներում ճիշտ քայլեր ձեռնարկել. ժամկետների մասով առայժմ ոչինչ հստակեցված չէ։

Вопрос с установкой мемориальной доски героям третьей Арцахской войны ​​на площади Степанакерта будет решен должным образом
Мы думаем, что власти Республики Арцах предпримут соответствующие шаги для создания классического памятника памяти всех погибших во время войны.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом заявила сегодня на пресс-конференции министр образования, науки и спорта Республики Арцах Лусине Караханян, отвечая на вопрос корреспондента «Арцахпресс» о дальнейшей судьбе мемориальной доски.
Министр также отметила, что на классических памятниках фотографии не размещаются.
Они постараются предпринять правильные шаги для решения этого вопроса в рамках своих полномочий: по поводу сроков нет никаких уточнений.