Սթիվ Ջոբսի նամակագրությունն ապացուցել է Apple-ի եւ Facebook-ի միջեւ վաղեմի կոնֆլիկտը
Նամակագրությունը դատարանում ներկայացրել է Apple-ի թոփ մենեջեր Սքոթ Ֆորսթալը, ով 10 տարի առաջ պատասխանատու էր ծրագրային ապահովման համար: 2011 թվականին Ֆորսթալը համագործակցել է Մարկ Ցուկերբերգի հետ եւ նրան ասել, որ  Facebook-ը պետք է «ներկառուցված հավելվածները» ներառի պլանշետների համար FB   ֆիրմային հավելվածներում:
Ցուկերբերգին դուր չի եկել Apple-ի դիրքորոշումը: Նա Ֆորսթալին հայտնել է, որ համոզված չէ, որ  Facebook-ը պետք է հավելված թողարկի iPad-ի համար առանց ներկառուցված խաղերի: Միեւնույն ժամանակ, Facebook-ը վերափոխել է իր սոցցանցը խաղերի եւ հավելվածների համար մասշտաբային հարթակի : Ի պատասխան՝ Apple-ը Facebook-ին արգելել է հղումներ օգտագործել, որոնք տանում են Safari-ում կայքեր:
Արդյունքում Apple-ի եւ  Facebook-ի միջեւ կոնֆլիկտ է ծագել, որին ուշադրություն է դարձրել նաեւ Սթիվ Ջոբսը: Իր մենեջերների հետ նամակագրության մեջ Ջոբսը մի քանի անգամ Ցուկերբերգի ընկերությունն անվանել է «Fecebook» (feces՝ կղանք):
Այսօր՝ 10 տարի անց, երկու ընկերությունների միջեւ հարաբերությունները շարունակում են հեռու մնալ ընկերականից:

Переписка Стива Джобса указала на давний конфликт между Apple и Facebook
Судебная тяжба компаний Apple и Epic Games сопровождается публикацией большого количества сведений о корпоративных войнах. В открытом доступе появилась переписка покойного руководителя Apple Стива Джобса с ведущими менеджерами компании, которая указывает на противостояние, которое было между Apple и Facebook уже десять лет назад.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 мая, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает News.am, об этом передает Planet- today
Переписка, о которой идет речь, была представлена на суде Скоттом Форсталлом, топ-менеджером «Эппл», который десять лет назад отвечал за ПО. В 2011 году Форсталл взаимодействовал с Марком Цукербергом, и сказал ему, что «Фейсбуку» не следует включать «встроенные приложения» в фирменное приложение FB для планшетов.
Цукербергу не понравилась позиция Apple — он заявил Форсталлу, что вообще не уверен, что «Фейсбуку» следует выпускать приложение для iPad без встроенных игр. В то время «Фейсбук» как раз трансформировал свою социальную сеть в масштабную платформу для игр и разнообразных приложений. В ответ компания Apple запретила «Фейсбуку» использовать ссылки, ведущие на сайты в Safari.
В итоге между Apple и Facebook назрел конфликт, на который обратил внимание и Стив Джобс. В переписке со своими менеджерами Джобс несколько раз называл компанию Цукерберга словом «Fecebook» (feces — фекалии). Сегодня, десять лет спустя, отношения между компаниями продолжают быть далекими от дружеских.