Ասկերանում ասֆալտապատման աշխատանքներ են իրականացվում
ԱՀ պետական բյուջեի միջոցներով Ասկերան քաղաքի կենտրոնական հատվածում իրականացվում են ասֆալտապատման աշխատանքներ:
Ասկերանում   ասֆալտապատման  աշխատանքներ են իրականացվում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է շինաշխատանքներն իրականացնող «Կապավոր» ՍՊ ընկերության գործադիր տնօրեն Արայիկ Աբաղյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ մինչև պատերազմն Ասկերանի նույն հատվածում իրականացվել են փողոցների բարեկարգման, հենապատերի և եզրաքարերի, ինչպես նաև ջրահեռացման համակարգերի տեղադրման աշխատանքներ:
«Ասկերանի կենտրոնական հատվածում գործընթացը մեկնարկել է 2021 թվականի փետրվարից: Նախատեսվում է մոտ 10 օրից ավարտին հասցնել այն»,- ավելացրել է տնօրենը:
Ըստ Ա. Աբաղյանի՝ Այգեստան-Ստեփանակերտ խաչմերուկից մինչև Ասկերանի Մայրաբերդ (պարիսպ) ընկած ճանապարհը՝ մոտ 8կմ երկարությամբ, մինչև արցախյան երրորդ պատերազմն ասֆալտապատվել էր:

В Аскеране ведутся работы по асфальтированию
В центральной части города Аскеран ведутся работы по асфальтированию за счет средств государственного бюджета Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» заявил исполнительный директор ООО «Капавор» Араик Абагян.
Он сообщил, что перед войной в той же части Аскерана проводились работы по благоустройству улиц, установлению подпорных стен, бордюров, а также монтаж дренажных систем.
Процесс в центральной части Аскерана стартовал в феврале 2021 года. Планируется, что это займет около 10 дней », - добавил директор.
Как сообщил А. Абагян, от перекрестка Айгестан-Степанакерт до дороги Аскеран Майраберд (забор), протяженностью около 8 км, был заасфальтирован перед третьей Арцахской войной.