Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 13 նոր դեպք
Արցախում մայիսի 8-ի ժամը 11։00-ի դրությամբ, երկու օրվա հետազոտությունների արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 13 նոր դեպք։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Այս  մասին հայտնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից։
Մայիսի 5-6-ը ներառյալ կատարվել է 174 թեստավորում։ Թեստավորման ընդհանուր թիվն, այսպիսով, Արցախում հասել է 24 343-ի։ Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2699 դեպք։ 2021 թվականի սկզբից կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 6888 քաղաքացու հետազոտություն, որից 815-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։
Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին Արցախում ստացիոնար բուժում է ստանում 16 վարակակիր, իսկ թեթև hիվանդները ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:

В Арцахе подтверждено 13 новых случаев заражения коронавирусом
По состоянию на 11:00 8 мая в результате двухдневных исследований в Арцахе подтверждено 13 новых случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 мая, АРЦАХПРЕСС- Зараженные являются контактерами ранее установленных очагов.
5-6 мая включительно было проведено 174 тестов. Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 16 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошели 6888 человек, у 815 из них тесты дали положительный результат.
В целом в Арцакхе с начала пандемии подтверждено 2699 случая заражения COVID-19, проведено 24343 тестов.