Մայիսի 14-ին կատարվել է 67 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք, հայտնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը՝ նշելով, որ վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 30 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում, գրում է azatutyun.am լրատվական կայքը:
Արցախում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2730 դեպք: Կատարվել է 24 հազար 693 թեստավորում:

14 мая в Арцахе было проведено 67 тестов, в результате которых в Арцахе подтверждено 4 случая заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 мая, АРЦАХПРЕСС- Зараженные являются контактерами ранее установленных очагов и в основном жители Степанакерта.
Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 30 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В целом в Арцакхе с начала пандемии подтверждено 2730 случая заражения COVID-19, проведено 24 693 тестов.