Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 191 նոր դեպք
Հայաստանում մայիսի 20-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 191 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 221 559-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 7 քաղաքացի, մահացածների թիվը 4364 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 2 դեպք: Մայիսի 20-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1069 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 9 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 5433-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 472 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 209 980, փաստացի բուժվողներինը՝ 6146 (մեկ օրում նվազել է  290-ով): Մեկ օրում արվել է 3663 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 1 050 075 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрирован 191 новый случай заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 20 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 20 мая в стране зарегистрировано 221559 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 6146 лиц (за день их число уменьшилось на 290). Выздоровели 209980 человек (за последние сутки 472), скончались 4364 пациента (7 человек за сутки).
Еще 2 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1069. Таким образом, общее число смертей достигло 5433.