Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 72 նոր դեպք
Հունիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 223050 դեպք, որոնցից 214059-ն` առողջացած, 4452-ը` մահվան ելքով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3451 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1096581 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3569 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 72 նոր դեպք: Ունենք 246 առողջացած և 4 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1088 է:

В Армении за сутки зарегистрировано 72 новых случая заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 4 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 4 июня в стране зарегистрировано 223050 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечится 3451 лицо (за день их число уменьшилось на 180). Выздоровели 214059 человек (за последние сутки 481), скончались 4452 пациента (4 человека за сутки).
Еще 2 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1088. Таким образом, общее число смертей достигло 5540.