Իվանյան համայնքի նոր թաղամասի շինաշխատանքներն ընթացքի մեջ են
Ակտիվ ընթացքի մեջ են ԱՀ Ասկերանի շրջանի Իվանյան համայնքի նոր բնակելի թաղամասի շինարարական աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»֊ին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը: Նրա խոսքով` 180 բնակարանանոց 15 շենքերից հինգի հողային աշխատանքներն արդեն ավարտված են. ներկա դրությամբ աշխատում են հիմքերի ամրանակմախքների վրա:
«Ժամանակակից բոլոր չափանիշներով կառուցվող թաղամասը կունենա ավտոկայանատեղի, խաղահրապարակ, սպորտհրապարակ, երեք տաղավար, հասարակական նշանակության հեռանկարային նպատակով օգտագործման համար նախատեսված շինություն(որպես առևտրի սրահ), կանգառ` հասարակական տրանսպորտի համար: Ապահովված կլինի նաև արտաքին լուսավորությամբ: Ընդհանուր բնակելի մակերեսը 16003,8մ/ք է: Նախնական տվյալներով` թաղամասը նախատեսված է Հադրութի շրջանի Մեծ Թաղեր համայնքից տեղահանված մեր հայրենակիցների համար»,- մանրամասնել է մեր զրուցակիցը:

Продолжаются строительные работы в новом квартале общины Иванян
Активно ведутся строительные работы в новом жилом квартале общины Иванян Аскеранского района Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом «Арцахпресс» сообщила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян. По ее словам, уже завершены земляные работы пяти из 15 180-квартирных зданий. Сейчас они работают над каркасами фундамента.
«Квартал, который будет построен по всем современным стандартам, будет иметь паркинг, детскую площадку, спортивную площадку, здание долгосрочного пользования общественного значения (как торговый зал), остановку для общественного транспорта. Также будет предусмотрено внешнее освещение. Общая жилая площадь составляет 16003,8 кв.м. По предварительным данным, квартал предназначен для наших соотечественников, перемещенных из общины Мец Тагер Гадрутского района », - сказал наш собеседник.