Իվանյան համայնքի նոր թաղամասի շինաշխատանքներն ընթացքի մեջ են
Ակտիվ ընթացքի մեջ են ԱՀ Ասկերանի շրջանի Իվանյան համայնքի նոր բնակելի թաղամասի շինարարական աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»֊ին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը: Նրա խոսքով` 180 բնակարանանոց 15 շենքերից հինգի հողային աշխատանքներն արդեն ավարտված են. ներկա դրությամբ աշխատում են հիմքերի ամրանակմախքների վրա:
«Ժամանակակից բոլոր չափանիշներով կառուցվող թաղամասը կունենա ավտոկայանատեղի, խաղահրապարակ, սպորտհրապարակ, երեք տաղավար, հասարակական նշանակության հեռանկարային նպատակով օգտագործման համար նախատեսված շինություն(որպես առևտրի սրահ), կանգառ` հասարակական տրանսպորտի համար: Ապահովված կլինի նաև արտաքին լուսավորությամբ: Ընդհանուր բնակելի մակերեսը 16003,8մ/ք է: Նախնական տվյալներով` թաղամասը նախատեսված է Հադրութի շրջանի Մեծ Թաղեր համայնքից տեղահանված մեր հայրենակիցների համար»,- մանրամասնել է մեր զրուցակիցը:

A new residential district being built in the community of Ivanyan, Artsakh Republic
The construction works of the new residential district in the Ivanyan community of the Askeran region are in progress.
STEPANAKERT, JUNE 4, ARTSAKHPRESS:  Martha Danielyan, spokesperson of the Ministry of Urban Planning of the Republic of Artsakh, informed "Artsakhpress".
"The residential district, which will be built according to all modern standards, will have a parking lot, a playground, a sports ground, three pavilions, a building of public significance intended for long-term use  (as a trade hall) and a bus stop for public transport.
May be an image of դրսումIt will also be provided with external lighting. The total living area is 16003.8 sq.m. According to preliminary data, the district is intended for our compatriots displaced from the Mets Tagher community of the Hadrut region," said Martha Danielyan.