Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն Արցախում է
Այսօր՝ հունիսի 4-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը՝ հոգևորականաց պատվիրակության ուղեկցությամբ, հայրապետական այցով ժամանել է Արցախ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ«Արցախպրես»֊ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի գլխավորած պատվիրակությանը քաղաքային հուշահամալիրի մոտ դիմավորել է ԱՀ Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը՝ պետական և զինվորական բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։
Նրանք ծաղկեպսակներ են խոնարհել քաղաքային հուշահամալիրում, այնուհետև Գարեգին Բ֊ի գլխավորությամբ, ի հիշատակ հայրենիքի համար նահատակվածների, կատարվել է հոգեհանգստյան պաշտոն։
Երկրի ղեկավարը, Վեհափառ Հայրապետն ու կաթողիկոսի հետ Արցախ ժամանած ՀԲԸՄ նախագահ Պերճ Սեդրակյանը այցելել են նաև զինվորական պանթեոն և ծաղիկներ խոնարհել անմահ հերոսների շիրմաքարերին։
Այցի ընթացքում Կաթողիկոսը կլինի նաև Ամարաս ու Գանձասաի վանական համալիրներում։ Իսկ կիրակի առավոտյան Ստեփանակերտի Աստվածամոր Սուրբ Հովանի մայր տաճարում Սուրբ պատարագ կմատուցի։
Վեհափառը չպատասխանեց լրագրողների հարցերին։ «Քանի որ եռօրյա այցով եմ Արցախում, այցիս տպավորությունների մասին կխոսեմ կիրակի օրը, Սուրբ պատարագի ժամանակ",- ասաց Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը։

Верховный Патриарх и Католикос всех армян, Его Святейшество Гарегин II находится в Арцахе
Сегодня, 4 июня, Его Святейшество, Верховный Патриарх и Католикос всех армян Гарегин II в сопровождении делегации духовенства прибыл в Арцах с патриархальным визитом.
Верховный Патриарх и Католикос всех армян, Его Святейшество  Гарегин II находится в Арцахе
СТЕПАНАКЕРТ, 4 июня, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", делегацию во главе с Католикосом всех армян встретил у городского мемориала президент Республики Арцах Араик Арутюнян вместе с высокопоставленными государственными и военными деятелями.
Они возложили венки к городскому мемориалу, затем под руководством Гарегина II была проведена поминальная служба в память мучеников-героев, погибших за Родину за Родину.
Президент, Его Святейшество Гарегин II, прибывший в Арцах с Католикосом глава AGBU Перч Седракян посетили военный пантеон и возложили цветы к могилам бессмертных героев.
В рамках визита Католикос также посетит монастыри Амарас и Гандзасар. А в воскресенье утром  проведет Божественную литургию в Материнском соборе Богоматери Св. Ована будет.
Его Святейшество не ответил на вопросы журналистов. «Поскольку я нахожусь в Арцахе с трехдневным визитом, я расскажу о своих впечатлениях в воскресенье, во время Святой литургии», - сказал Католикос всех армян Гарегин II.