Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 76 նոր դեպք
Հունիսի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 223460 դեպք, որոնցից 214857-ն` առողջացած, 4478-ը` մահվան ելքով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3033 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1114887 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3291 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 76 նոր դեպք: Ունենք 167 առողջացած և 4 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1092 է:

В Армении за сутки зарегистрировано 76 новых случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 10 июня в стране зарегистрировано 223460 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 3033 лица (за день их число уменьшилось на 96). Выздоровели 214857 человек (за последние сутки 167). Скончались 4478 пациентов (4 человек за сутки).
Еще 1 граждан с коронавирусом скончался, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1092. Таким образом, общее число смертей составляет 5570.