Ստեփանակերտում կազմակերպվել է«Տանը մնացի» մոնոներկայացումը
Նախօրեին ԱՀ Մշակույթի և երիտասարդության պալատում տեղի է ունեցել Թամարա Պետրոսյանի «Տանը մնացի» մոնոներկայացումը:
Ստեփանակերտում կազմակերպվել  է«Տանը մնացի» մոնոներկայացումը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ներկայացման ողջ հասույթը կտրամադրվի Ասկերանի շրջանի մանկապարտեզներին:
«Պատերազմից հետո, երբ առաջին անգամ եկա Արցախ, ինձ համար շատ դժվար էր, ամեն ինչ շատ ավելի ծանր էի պատկերացնում, բայց այս անգամ ավելի լավ եմ, անկախ ամեն ինչից՝ Արցախը ինձ նորից գրկաբաց ընդունեց: Մայրը ինչքան էլ հոգնած է լինում, նեղված է լինում, միևնույն է, ինքը գտնում է այդ ուժը՝ իր զավակներին գրկելու համար, որպեսզի զավակները չզգան այդ ամենը:
Հենց այդ նույն ձևով էլ Արցախն է ինձ ընդունել»,- մեզ հետ զրույցում նշել է Թամարա Պետրոսյանը: Որպես Արցախի դուստր՝ դերասանուհին հավատում է իր երկրի ծաղկուն ու լավ ապագային: «Ես հավատում եմ, որ մի օր Արցախը կապրի խաղաղ երկնքի տակ: Իհարկե, հավատալ պետք է, բայց պետք է նաև գործել ու գործով ապացուցել: Եթե ես իմ ներկայացմամբ կարողանամ հանդիսատեսին մի փոքր կտրել այս ծանր իրականությունից, ուրեմն ես աշխարհի ամենաերջանիկը կլինեմ»,-ընդգծել է Թ. Պետրոսյանը:

В Степанакерте организовали моноспектакль под названием «Я осталась дома»
11 июня во Дворце культуры и молодежи Республики Арцах состоялось сольное выступление Тамары Петросян под названием «Я осталась дома».
СТЕПАНАКЕРТ, 12 июня, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает "Арцахпресс", вся выручка от спектакля будет передана детским садам Аскеранского района.
«После войны, когда я впервые приехала в Арцах, мне было очень тяжело, я представляла все намного сложнее, но на этот раз мне стало гораздо лучше, несмотря ни на что, Арцах снова меня приветствовал. Как бы ни устала мама, как бы ни была расстроена, все равно она находит в себе силы обнять своих детей, чтобы дети этого не почувствовали.
«Арцах принял меня таким же образом», - сказала в беседе с нами Тамара Петросян. Как дочь Арцаха, актриса верит в благополучное и хорошее будущее своей страны. «Я верю, что однажды Арцах будет жить в мире. Конечно, нужно верить, но нужно действовать и доказывать это. Если я смогу отделить публику от этой сложной реальности своим выступлением, то буду самым счастливым в мире человеком», - отметила Т. Петросян.