Հաշվի առնելով Արցախում ձևավորված ներքաղաքական լարվածությունը՝ այսօր Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում հանդես կգամ ուղերձով. Արայիկ Հարությունյան
Հաշվի առնելով այս օրերին Արցախում ձևավորված ներքաղաքական լարվածությունը և վերջին ամիսներին կուտակված հարցերը՝ այսօր Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում հանդես կգամ ուղերձով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Բոլորին հրավիրում եմ ներկա գտնվել այսօրվա հանրահավաքին. ելույթս կսկսեմ ժամը 18:00-ին: Պատրաստվում եմ բաց ու անկեղծ խոսել բոլոր հիմնական խնդիրների ու լուծումների մասին՝ պատերազմից մինչև ներկա անվտանգային ու սոցիալ-տնտեսական իրավիճակ, ՀՀ իշխանությունների հետ հարաբերություններից մինչև ներքաղաքական զարգացումներ:
Ցավում եմ, որ այս հեղհեղուկ իրավիճակում ողջախոհությունը լքում է շատերին՝ առանց ընկալելու իրավիճակի լրջությունը Արցախի ապագայի համար: Անկախ իմ հանդեպ ոմանց վերաբերմունքից՝ ես այս ծանր իրավիճակում պատասխանատվություն եմ կրում Արցախի բոլոր քաղաքացիների համար:

Учитывая внутриполитическую напряженность в Арцахе, сегодня я выступлю с посланием на площади Возрождения Степанакерта: Араик Арутюнян
Президент Арцаха зовет всех на митинг в Степанакерте: Хочу поговорить об основных проблемах и их решениях.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщил президент Арцаха Араик Арутюнян на своей странице в Facebook.
Уважаемые соотечественники, учитывая внутриполитическую напряженность, сложившуюся в последние дни в Арцахе, и накопившиеся за последние месяцы вопросы, сегодня на площади Возрождения в Степанакерте я выступлю с посланием. Об этом написал на своей странице в Facebook президент Арцаха Араик Арутюнян.
«Приглашаю всех принять участие в сегодняшнем митинге, выступление начнется в 18: 00. Собираюсь открыто и искренне поговорить об основных проблемах и их решениях – от войны до нынешнего состояния безопасности и социально-экономического положения, от отношений с властями Республики Армения до внутриполитических развитий.
Сожалею, что в этой сложной ситуации многие теряют здравомыслие, не воспринимая всю серьезность ситуации для будущего Арцаха. Независимо от отношения некоторых людей ко мне, я в этой сложной ситуации несу ответственность за всех граждан Арцаха.