Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 5 դեպք
Հունիսի 21-ին կատարվել է 91 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 5 դեպք:
Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային  հիվանդության 5  դեպք
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 13 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 8619 քաղաքացու հետազոտություն, որից 895-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2779 դեպք: Կատարվել է 26 071 թեստավորում:

В Арцахе выявлено 5 случаев заболевания коронавирусом
21 июня было проведено 91 тестов, в результате в Арцахе подтверждено 5 случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 июня, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 13 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 8619 человек, у 895 из них тесты дали положительный результат.
В целом в Арцакхе с начала пандемии подтверждено 2779 случая заражения COVID-19, проведено 26 071 тестов.