«Եզնիկ Մոզյան արհեստագործական ուսումնարան»֊ը ընդունելության է հրավիրում
«Եզնիկ Մոզյան արհեստագործական ուսումնարան» հիմնադրամը կազմակերպում է 2021 -2022 ուսումնական տարվա ընդունելություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Եզնիկ Մոզյան արհեստագործական ուսումնարանի ուսումնաարտադրական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Էրիկ Վերդյանը:
«Փաստաթղթերի ընդունման գործընթացը մեկնարկել է հուլիսի 1-ից: Ուսումնարան կարող են դիմել «էլեկտրատեխնիկա», «ջերմաէներգետիկա», «հարդարման շինարարական աշխատանքներ», «շինարարամոնտաժային և վերանորոգման աշխատանքներ», «մետաղամշակում», «փայտամշակում», «հասարակական սնունդ» (խոհարար, հրուշակագործ) մասնագիտությունների գծով»,- նշել է Է. Վերդյանը և հավելել, որ շրջանավարտներին տրվում է պետական նմուշի դիպլոմ:
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ աշկերտների ուսուցման, կացարանի , սննդի և տրանսպորտի հարցերն ուսումնարանն անվճար է կազմակերպում: Դիմել ցանկացողները մանրամասների համար կարող են զանգահարել +(374)97283892, +(374)47979199 հեռախոսահամարներով։

«Профессионально-техническое училище имени Езника Мозяна» приглашает на обучение
Фонд «Профессионально-техническое училище имени Езника Мозяна» организует прием на обучение на 2021-2022 учебный год.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил заместитель директора по обучению и производству ПТУ имени Езника Мозяна Эрик Вердян.
«Процесс приема документов начался с 1 июля. По специальностям "электротехника", "теплоэнергетика", "отделочные строительные работы", "строительно-монтажные-ремонтные работы", "металлообработка", "деревообработка", "общественное питание" (повар, кондитер) могут поступать в училище ", - отметил Э. Вердян, добавив, что выпускникам выдается диплом государственного образца.
По словам нашего собеседника, вопросы обучения, проживания, питания и транспорта учащихся училище организует бесплатно. Желающие подать заявку могут позвонить по телефону + (374) 97283892, + (374) 47979199 для получения подробной информации.