Ամփոփվեց ԱրՊՀ ուսանողական ամառային ճամբարը
Ամփոփվեց օգոստոսի 1-ին Պատարա գյուղի տարածքում մեկնարկած ԱրՊՀ ամառային դպրոց-ճամբարը, որին մասնակցել են ԱՀ և ՀՀ բուհերից 100 ուսանողներ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին հաղորդեց ԱրՊՀ լրատվության և հանրային կապերի բաժնի պետ Զարինե Սառաջյանը: «Ճամբարի ընթացքում ուսանողները մասնակցել են կրթական, մշակութային, ճանաչողական, մարզամշակութային, ժամանցային միջոցառումների։
Ճամբարի փակման հանդիսավոր արարողությանը ուսանողներն, ամփոփելով ճամբարական առօրյան, գոհունակություն են հայտնել ծրագրի արդյունավետությունից՝ ակնկալելով հաջորդ տարի ևս մասնակցել նման նախաձեռնության։ Ճամբարը նպաստել է միջբուհական կապերի սերտացմանը, ուսանողների կողմից նոր գիտելիքների, կարողությունների ձեռքբերմանը, ինչպես նաև Արցախն իր պատմամշակութային վայրերով նորովի բացահայտելուն։
Փակման արարողությանը ուսանողները հանդես են եկել հայրենասիրական, ազգագրական կատարումներով։ Իսկ ակտիվություն ցուցաբերած թիմերը խրախուսվել են պատվոգրերով», - մեզ հետ զրույցում ասաց Զ. Սառաջյանը:

The student summer camp of the Artsakh State University, which started on August 1 in the territory of Patara village, was summed up.
The results of the student summer camp of the Artsakh State University summed up
STEPANAKERT, AUGUST 10, ARTSAKHPRESS: 100 students from the universities of the Republic of Artsakh and the Republic of Armenia participated in the camp.
Zarine Sarajyan, Head of the Information and Public Relations Department of the Artsakh State University, told “Artsakhpress”.
"During the camp, the students participated in educational, cultural, cognitive, sports, cultural and entertaining events.
At the closing ceremony of the camp, the students, summing up the daily life of the camp, expressed satisfaction with the effectiveness of the program, expecting that such initiatives will be continous.