Մաղավուզում ավարտվել են «Երկարօրյա դպրոց»-ի նախապատրաստական աշխատանքները
ԱՀ Մարտակերտի շրջանի Մաղավուզ համայնքում «Երկարօրյա դպրոց» ծրագրի մեկնարկի համար դասասենյակների վերանորոգման և ժամանակակից ձևավորման աշխատանքներն ավարտման փուլում են:
Մաղավուզում ավարտվել են «Երկարօրյա դպրոց»-ի  նախապատրաստական աշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարի խորհրդական Ալենուշ Գրիգորյանը: «Աշխատանքները սկսվել էին հունիս ամսից. այժմ ավարտման փուլում են: Դասասենյակների կահավորումը համապատասխանում է ժամանակակից ստանդարտներին: Երեխաներն իրենց կզգան ապահով և հարմարավետ»,- նշեց Ա. Գրիգորյանը:
Մաղավուզի դպրոցի տնօրեն Վաչագան Ավանեսյանի տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ այս ուսումնական տարում դպրոց կհաճախի 95 աշակերտ, որից 65-ը կմասնակցի «Երկրարօրյա դպրոց»-ին: Նշենք, որ Արցախի Հանրապետության կառավարությունը 2021 թվականի սեպտեմբերից սկսում է «Երկարօրյա դպրոց» ռազմավարական ծրագիրը, որի արդյունքում եռամյա ժամկետում այն կներդրվի Արցախի բոլոր դպրոցներում՝ ապահովելով դասապատրաստում, ժամանց, սպորտ և առողջ սնունդ աշակերտների համար։

В Магавузе завершена подготовка к «Продленной школе»
Завершается ремонт и современная планировка классных комнат для запуска программы «Продленная школа» в общине Магавуз Мартакертского района Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявила советник министра образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Аленуш Григорян. «Работы начались в июне. в настоящее время завершаются. Меблировка классных комнат соответствует современным стандартам. Дети будут чувствовать себя в безопасности и комфортно», - сказала А. Григорян.
По информации директора школы Магавуза Вачагана Аванесяна, в этом учебном году школу будут посещать 95 учеников, 65 из которых будут участвовать в «Продленной школе». Следует отметить, что Правительство Республики Арцах в сентябре 2021 года запускает стратегическую программу «Продленная школа», в результате которой она будет внедрена во всех школах Арцаха в течение трех лет, предусматривающих уроки, развлечения, спорт и здоровое питание для учащихся.