Մաղավուզում ավարտվել են «Երկարօրյա դպրոց»-ի նախապատրաստական աշխատանքները
ԱՀ Մարտակերտի շրջանի Մաղավուզ համայնքում «Երկարօրյա դպրոց» ծրագրի մեկնարկի համար դասասենյակների վերանորոգման և ժամանակակից ձևավորման աշխատանքներն ավարտման փուլում են:
Մաղավուզում ավարտվել են «Երկարօրյա դպրոց»-ի  նախապատրաստական աշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարի խորհրդական Ալենուշ Գրիգորյանը: «Աշխատանքները սկսվել էին հունիս ամսից. այժմ ավարտման փուլում են: Դասասենյակների կահավորումը համապատասխանում է ժամանակակից ստանդարտներին: Երեխաներն իրենց կզգան ապահով և հարմարավետ»,- նշեց Ա. Գրիգորյանը:
Մաղավուզի դպրոցի տնօրեն Վաչագան Ավանեսյանի տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ այս ուսումնական տարում դպրոց կհաճախի 95 աշակերտ, որից 65-ը կմասնակցի «Երկրարօրյա դպրոց»-ին: Նշենք, որ Արցախի Հանրապետության կառավարությունը 2021 թվականի սեպտեմբերից սկսում է «Երկարօրյա դպրոց» ռազմավարական ծրագիրը, որի արդյունքում եռամյա ժամկետում այն կներդրվի Արցախի բոլոր դպրոցներում՝ ապահովելով դասապատրաստում, ժամանց, սպորտ և առողջ սնունդ աշակերտների համար։

Renovation and furnishing of classrooms designed for the "Extended Day School " program in the Maghavuz community of Artsakh’s Martakert region is being completed.
Preparations for the "Extended Day School" Program completed
STEPANAKERT, AUGUST 10, ARTSAKHPRESS: Alenush Grigoryan, Advisor to the Minister of Education Science, Culture and Sport of the Republic of Artsakh told “Artsakhpress”.
"The renovation of the classrooms has started since June. Classrooms meet modern standards. Children will feel safe and comfortable," said A. Grigoryan.
According to the principal of the Maghavuz school, Vachagan Avanesyan, 95 students will attend the school this academic year. 65 of them will participate in the “Extended Day School" program. It should be noted that the Government of the Artsakh Republic is launching the "Extended Day School" strategic program in September 2021. The program will be introduced in all schools of Artsakh within three years.