Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը հետաքննում է Շուշիի մոտակայքում տեղի ունեցած փոխհրաձգության մանրամասները
Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը  հետաքննում է օգոստոսի 9-ին Շուշիի մոտակայքում ՊԲ ստորաբաժանումների և Ադրբեջանի զինված ուժերի միջև տեղի ունեցած փոխհրաձգության մանրամասները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը:
«Օգոստոսի 9-ին, ժամը 17:45-ի սահմաններում Շուշի բնակավայրի մոտակայքում Արցախի զինված կազմավորումների և Ադրբեջանի զինված ուժերի միջև հրաձգային զինատեսակներից փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել: Ռուս խաղաղապահների ջանքերով կրակոցները դադարեցվել են, տուժածներ չկան: Փաստի առթիվ ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի հրամանատարությունը հայկական և ադրբեջանական կողմերի հետ համատեղ հետաքննություն է իրականացնում»,- ասված է ՌԴ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

The Russian peacekeeping command in Nagorno Karabakh launched an investigation into the August 9 Azerbaijani ceasefire violation near Shushi, when a firefight took place between Artsakh Defense Army troops and the Azeri military.
Russian peacekeeping forces investigate circumstances of August 9 “shootout” near Shushi
STEPANAKERT, AUGUST 11, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS“On August 9, around 17:45 a shootout took place between armed formations of Nagorno Karabakh and the Azerbaijani armed forces near the settlement of Shushi,” the Russian Ministry of Defense said. “The shooting stopped at the efforts of the Russian peacekeepers, there were no casualties. The Russian peacekeeping contingent’s command is carrying out a joint investigation over the fact together with the Armenian and Azerbaijani sides."
The Defense Army of Artsakh had said in an August 10 news release that during the August 9 ceasefire violation the Azeri forces had fired, besides small arms, three shells from SPG-9 anti-tank grenade launchers.