Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները Երասխի հատվածում կրակել են հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Օգոստոսի 11-ին, ժամը 15:30-ից մինչև 20:00, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները հերթական անգամ դիմել են սադրանքի` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հայ դիրքապահների պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է: Հայկական կողմից տուժածներ չկան:

Azerbaijani forces open fire at Armenian positions in Yeraskh border section
On August 11, from 3:30 p.m. to 8 p.m., once again, the troops of the Azerbaijani Armed Forces made another provocation by opening fire at Armenian military posts located in the Yeraskh section of the Armenian-Azerbaijani border with rifles of various calibers, as reported the Ministry of Defense of Armenia.
STEPANAKERT, AUGUST 12, ARTSAKHPRESS''The Azerbaijani fire was stopped after the response actions of the Armenian side.
There are no victims from the Armenian side.
As of 11 p.m. the situation on the Armenian-Azerbaijani border is relatively stable,'' the statement reads.