«Արևիկ» մանկական հիվանդանոցը համալրվեց նոր շարժական ռենտգեն սարքով
Հայ բարեգործական ընդհանուր միության ջանքերի և ՀԲԸՄ կենտրոնական վարչության անդամ դոկտոր Լևոն Նազարյանի և տիկնոջ՝ Կլաուդիա Նազարյանի նվիրատվության շնորհիվ Ստեփանակերտի «Արևիկ» մանկական հիվանդանոցը համալրվեց «Rafale DR» շարժական ռենտգեն սարքով։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց  «Արևիկ» բուժմիավորում ՓԲԸ-ի  տնօրեն Կարեն Մելքումյանը:
«Այս նոր սերնդի սարքի միջոցով հնարավոր կլինի իրականացնել անչափ կարևոր հետազոտություններ, որոնք նախկինում հասանելի չէին հիվանդանոցում։ Արդեն 2-3 օրվա ընթացքում այն կծառայի իր նպատակին», - մեզ հետ զրույցում նշեց Կ. Մելքումյանը:

Детская больница "Аревик" оснащена новым портативным рентгеновским аппаратом
Благодаря усилиям Всеобщего армянского благотворительного союза и пожертвованию доктора Левона Назаряна и его супруги Клаудии Назарян детская больница "Аревик" в Степанакерте оснащена мобильным рентгеновским аппаратом "Rafale DR".
Детская больница
СТЕПАНАКЕРТ, 12 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщил директор ЗАО медицинское объединение "Аревик" Карен Мелкумян.
«С помощью этого устройства нового поколения можно будет проводить очень важные обследования, которые ранее не проводились в больнице. Через 2-3 дня он послужит своему назначению », - отметил в беседе с нами К. Мелкумян.