Երասխի հատվածում հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից հայ զինծառայող է զոհվել
Օգոստոսի 16-ի առավոտյան ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումները սադրանքի են դիմել նաև հայ-ադրբեջանական սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ, Երասխի հատվածում: Մասնավորապես, ժամը 09:50-ի սահմաններում, հակառակորդի դիպուկահարի արձակած կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈւ N զորամասի զինծառյող, 1975թ. ծնված, ավագ ենթասպա Վահան Դիմիկի Թաթոսյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
«Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Հայկական կողմի ձեռնարկած պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդը կորուստներ է կրել»,- ասված է ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

On Monday morning, the units of the Azerbaijani armed forces resorts to provocation also toward the Yeraskh village section of the Nakhichevan direction of the Armenia-Azerbaijan border, the Ministry of Defense of Armenia reports.
Armenian serviceman shot dead by Azeri sniper fire from Nakhijevan
STEPANAKERT, AUGUST 16, ARTSAKHPRESS: As a result of the Azerbaijani violations, Senior Corporal Vahan Tatosyan, born 1975, a serviceman of the Armenian Armed Forces, was shot and killed in the Yeraskh section by the Azeri sniper around 09:50 from the Nakhijevan direction.
“The adversary suffered casualties as a result of countermeasures of the Armenian side,” the defense ministry said.