Երասխի հատվածում հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից հայ զինծառայող է զոհվել
Օգոստոսի 16-ի առավոտյան ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումները սադրանքի են դիմել նաև հայ-ադրբեջանական սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ, Երասխի հատվածում: Մասնավորապես, ժամը 09:50-ի սահմաններում, հակառակորդի դիպուկահարի արձակած կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈւ N զորամասի զինծառյող, 1975թ. ծնված, ավագ ենթասպա Վահան Դիմիկի Թաթոսյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
«Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Հայկական կողմի ձեռնարկած պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդը կորուստներ է կրել»,- ասված է ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

В Ерасхе вражеским снайпером убит армянский солдат
Утром 16 августа подразделения ВС Азербайджана также провели провокацию в направлении Нахичевани на армяно-азербайджанской границе, на участке Ерасх.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 августа, АРЦАХПРЕСС- В частности, около 09:50, смертельное огнестрельное ранение от выстрела вражеского снайпера получил военнослужащий N войсковой части ВС РА старший унтер-офицер Ваан Димикович Татосян, 1975 года рождения. Об этом сообщили в Минобороны РА.
«Министерство обороны РА разделяет горечь утраты, выражает поддержку членам семьи, родственникам и коллегам погибшего военнослужащего. В результате ответных действий армянской стороны противник понес потери», - говорится в сообщении Минобороны.