Ստեփանակերտի պատկերասրահում ցուցադրվում են Կողբի գեղարվեստի դպրոցի սաների աշխատանքները
Ստեփանակերտի պատկերասրահում ցուցադրվում են Տավուշի մարզի Կողբի գեղարվեստի դպրոցի նկարչական սիմպոզիումի մասնակիցների աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Ստեփանակերտի Պատկերասրահի տնօրեն Ելենա Դադայանը:
«Մեր հրավերով Պատկերասրահում ցուցադրվում են Կողբի գեղարվեստի դպրոցի նկարչական սիմպոզիումի մասնակիցներից 11 նկարիչների շուրջ 70 աշխատանքներ: Դպրոցում մեծ ուշադրություն է դարձվում կիրառական արվեստին և եռաչափ մոդելավորմանը վերաբերող մասնագիտությունների զարգացմանը։ Յուրաքանչյուր տարի ամռանը Կողբի գեղարվեստի դպրոցը կազմակերպում է սիմպոզիում, որին մասնակցում են դպրոցի ուսուցիչները, ուսանողները, ինչպես նաև նկարիչներ Հայաատանի տարբեր համայնքներից, արտերկրից, 2021 թ.-ին՝ նաև Արցախից։ Սիմպոզիումի նպատակն է արվեստասեր մարդկանց համախմբել արվեստի, բնության պահպանման, հայրենասիրության գաղափարների շուրջ»,- նշել է պատկերասրահի տնօրենը։

The works of the participants of the painting symposium of the Koghb Art School of Tavush are exhibited in the Stepanakert City Gallery.
The works of the students of Koghb Art School exhibited in Stepanakert Gallery
STEPANAKERT, AUGUST 17, ARTSAKHPRESS: The director of the Stepanakert Gallery Yelena Dadayan told "Artsakhpress", noting: “At our invitation, about 70 works by 11 artists of the Art School of Koghb are exhibited in the Stepanakert Gallery.
Every summer, Koghb Art School organizes a symposium, which is attended by the school's teachers and students, as well as artists from different communities of Armenia and this year from Artsakh,as well. The aim of the symposium is to unite art-loving people,” she said, in particular.