Ստեփանակերտի պատկերասրահում ցուցադրվում են Կողբի գեղարվեստի դպրոցի սաների աշխատանքները
Ստեփանակերտի պատկերասրահում ցուցադրվում են Տավուշի մարզի Կողբի գեղարվեստի դպրոցի նկարչական սիմպոզիումի մասնակիցների աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Ստեփանակերտի Պատկերասրահի տնօրեն Ելենա Դադայանը:
«Մեր հրավերով Պատկերասրահում ցուցադրվում են Կողբի գեղարվեստի դպրոցի նկարչական սիմպոզիումի մասնակիցներից 11 նկարիչների շուրջ 70 աշխատանքներ: Դպրոցում մեծ ուշադրություն է դարձվում կիրառական արվեստին և եռաչափ մոդելավորմանը վերաբերող մասնագիտությունների զարգացմանը։ Յուրաքանչյուր տարի ամռանը Կողբի գեղարվեստի դպրոցը կազմակերպում է սիմպոզիում, որին մասնակցում են դպրոցի ուսուցիչները, ուսանողները, ինչպես նաև նկարիչներ Հայաատանի տարբեր համայնքներից, արտերկրից, 2021 թ.-ին՝ նաև Արցախից։ Սիմպոզիումի նպատակն է արվեստասեր մարդկանց համախմբել արվեստի, բնության պահպանման, հայրենասիրության գաղափարների շուրջ»,- նշել է պատկերասրահի տնօրենը։

Работы учеников Кохбской художественной школы выставлены в Степанакертской галерее
Работы участников симпозиума живописи Кохбской художественной школы Тавушской области экспонируются в Степанакертской галерее.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом заявила директор Степанакертской галереи Елена Дадаян в беседе с корреспондентом "Арцахпресс".
По нашему приглашению в галерее выставлено около 70 работ 11 художников участников симпозиума живописи Кохбской художественной школы. В школе большое внимание уделяется развитию профессий, связанных с прикладным искусством и трехмерным моделированием. Каждое лето Кохбская художественная школа организует симпозиум, в котором принимают участие учителя школы и студенты, а также художники из разных общин Армении, зарубежья, а в 2021 году - Арцаха. Цель симпозиума - объединить ценителей искусства вокруг идей искусства, охраны природы, патриотизма », - отметила директор галереи.