Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 559 նոր դեպք
Հայաստանում օգոստոսի 19-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 559 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 236 234-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 11 քաղաքացի, մահացածների թիվը 4727 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 2 դեպք: Օգոստոսի 19-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1141 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 13 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 5868-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 216 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 223 443, փաստացի բուժվողներինը՝ 6923: Մեկ օրում արվել է 7514 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 1 461 464 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 559 новых случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 19 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 19 августа в стране зарегистрировано 236234 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 6923 лица (за день их число увеличилось на 330). Выздоровели 223443 человека (216 за сутки), скончались 4727 пациентов (11 человек за сутки).
Еще 2 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1141. Таким образом, общее число смертей достигло 5868.