Վլադիմիր Կարապետյանը հավատարմագրերն է հանձնել Ուկրաինայի նախագահին
Ուկրաինայում ՀՀ նորանշանակ դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանն օգոստոսի 19-ին իր հավատարմագրերն է հանձնել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկուն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունից:
Նախագահ Զելենսկին շնորհավորել է Վլադիմիր Կարապետյանին Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ վստահություն հայտնելով, որ նա իր կարևոր դերակատարումը կունենա Հայաստանի և Ուկրաինայի միջև երկկողմ հարաբերությունների հետագա ամրապնդման ու հայ և ուկրաինացի ժողովուրդների համագործակցությունը խորացնելու գործում:
Դեսպան Կարապետյանը Ուկրաինայի նախագահին փոխանցել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի բարեմաղթանքներն ու վստահեցրել, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում հնարավոր բոլոր ջանքերը կներդնի՝ երկկողմ հարաբերությունները և առկա համագործակցությունն առավել խորացնելու ու ամրապնդելու ուղղությամբ:
Երկուստեք կարևորվել են առաջիկայում կայանալիք երկկողմ տարբեր մակարդակի շփումները և, մասնավորապես, Հայ-ուկրանական միջկառավարական հանձաժողովի նիստի անցկացումը:

Владимир Карапетян вручил верительные грамоты Президенту Украины
Новоназначенный посол Республики Армения в Украине Владимир Карапетян 19 августа вручил верительные грамоты Президенту Украины Владимиру Зеленскому.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в посольстве РА в Украине.
Президент Зеленский поздравил Владимира Карапетяна со вступлением в должность посла РА в Украине, выразив уверенность, что он сыграет значительную роль в дальнейшем укреплении двусторонних отношений между Арменией и Украиной и углублении сотрудничества между армянским и украинским народами.
Посол Карапетян передал Президенту Украины наилучшие пожелания Премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и заверил, что за время своего пребывания в должности он приложит все возможные усилия для дальнейшего углубления и укрепления существующих двусторонних отношений и сотрудничества.
Обе стороны обсудили предстоящие двусторонние контакты на различных уровнях, в частности, проведение заседания армяно-украинской межправительственной комиссии.
Президент Зеленский попросил передать свои теплые приветствия премьер-министру РА и всему армянскому народу.