Զինծառայողը մոլորվել է և հայտնվել ադրբեջանցիների մոտ․ ՀՀ ՊՆ
ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող, ավագ լեյտենանտ Արթուր Բորիսի Դավիդյանն օգոստոսի 22-ին, ժամը 21։00-ի սահմաններում, առանց վերադաս հրամանատարության թույլտվության, դուրս է եկել մշտական տեղակայման վայրից, ինչից որոշ ժամանակ անց նրա հետ կապը կորել է։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Նախնական տեղեկություններով՝ ավագ լեյտենանտ Դավիդյանը վատ տեսանելիության պայմաններում մոլորվել է տեղանքում և հայտնվել ադրբեջանական կողմում», -  տեղեկացնում են ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունից:
Անմիջապես մեկնարկել են որոնողա-փրկարարական աշխատանքներ, ռուսական կողմի միջնորդությամբ քայլեր են ձեռնարկվում զինծառայողի՝ ադրբեջանական կողմում հայտնվելը հաստատելու ուղղությամբ։

At around 9pm on Sunday, Senior Lieutenant Artur Davidyan of an Armenian military unit left the permanent post without the permission of his superior command, and the contact with him was lost sometime thereafter, the Ministry of Defense of Armenia reports.
Armenian military officer appeared in Azerbaijani territory after getting lost
STEPANAKERT, AUGUST 23, ARTSAKHPRESS: “According to preliminary information Senior Lieutenant Davidyan got lost in the terrain in low-visibility conditions and appeared in Azerbaijani side,” the Ministry of Defense said.
Search and rescue operations were launched immediately and actions are underway at the mediation of the Russian side to validate the information on the officer’s presumed location.