Վերականգնողական կենտրոնը համալրվել է սարքավորումներով
Օրերս Ստեփանակերտի Քերոլայն Քոքսի անվան վերականգնողական կենտրոնը համալրվել է Ֆրանսիայի Ալպ Մարտին, Վար և Մոնակո բնակավայրերի Հայ առաքելական եկեղեցու կրոնական ընկերության կողմից ձեռք բերված AIRSEP MODEL6 visionAIR Oxygen Conventrator GPB0121090734 և ЭМА Полюс-2М մագնիսաթերապիայի համար նախատեսված սարքավորումներով։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց վերականգնողական կենտրոնի տնօրեն Վարդան Թադևոսյանը:
«Այս երկու սարքերը ստացել ենք որպես նվիրատվություն, որը Ֆրանսիայից Արցախ է հասցրել Արման Ղարամյանը: Բժշկական սարքավորումները կծառայեն վիրավոր զինվորների և հաշմանդամություն ունեցող անձանց վերականգնողական կենտրոնում բուժման առավելագույն արդյունք ապահովելուն։ Վերականգնողական կենտրոնի ամբողջ անձնակազմի, բուժվողների և նրանց հարազատների անունից հայտնում ենք մեր երախտագիտությունը Արման Ղարամյանին և նրան աջակցողներին, ինչպես նաև Նիցայի հայ համայնքին՝ նման աջակցության և բարեգործության համար։ Այս սարքավորումները մեծ ազդեցություն կունենան կենտրոնի շահառուների բուժումն ավելի լիարժեք կազմակերպելու համար», - նշեց Վ. Թադևոսյանը:

Реабилитационный центр оснащен оборудованием
Недавно реабилитационный центр имени Кэролайн Кокс в Степанакерте пополнился оборудованием для магнитотерапии AIRSEP MODEL6 visionAIR Oxygen Conventrator GPB0121090734 и ЭМА Полюс-2М, приобретенным Религиозным обществом Армянской Апостольской церкви в Вар-Монако, Франция.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сказал директор реабилитационного центра Вардан Тадевосян.
«Эти два устройства мы получили в качестве пожертвования, которые привез в Арцах из Франции Арман Гарамян. Медицинское оборудование будет служить для обеспечения максимального результата лечения раненых солдат и инвалидов в реабилитационном центре. От имени всего коллектива Реабилитационного центра, пациентов и их родственников выражаем благодарность Арману Гарамяну, его сторонникам, а также армянской общине Ниццы за такую ​​поддержку и благотворительность. Это оборудование будет иметь большое значение для более полной организации лечения подопечных центра», - отметил В. Тадевосян.