Մայրաքաղաքում ընթացքի մեջ են նոր բնակելի թաղամասի շինաշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի քարտուղար Մարթա Դանիելյանը:
«Ներկա դրությամբ նկուղային հարկի բետոնացման աշխատանքներ են կատարվում։ Զուգահեռ կատարվում է հողային աշխատանք։ Թաղամասը բաղկացած է լինելու 2 մասնաշենքից` 2, 3, 4 սենյականոց 157 բնակարաններով։Առաջին մասնաշենքը կունենա 15 հարկ՝ 1-ը՝ ստորգետնյա, 14-ը`վերգետնյա, երկրորդ մասնաշենքը` 13 հարկ՝ 1-ը` ստորգետնյա, 12-ը` վերգետնյա։ Շինարարությունն իրականացնում է «Միք Շին» ՍՊԸ-ն», -նշեց Մ. Դանիելյանը և հավելեց, որ բազմաբնակարան նոր թաղամասի շինարարությունը նախատեսվում է ավարտել մինչև 2023 թվականի վերջը։

В столице Арцаха ведется строительство нового жилого квартала
СТЕПАНАКЕРТ, 25 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом заявила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян в беседе с корреспондентом "Арцахпресс".
«В настоящее время бетонируется цокольный этаж. Параллельно ведутся земляные работы. Квартал будет состоять из 2 корпусов на 157 квартир с 2, 3, 4 комнатами. Первый корпус будет иметь 15 этажей: 1 - подземный, 14 - наземный, второй корпус - 13 этажей, 1 - подземный, 12 - наземный. Строительство ведет ООО «Мик Шин», - отметила М. Даниелян, добавив, что строительство нового жилого квартала планируется завершить до конца 2023 года.