Վենեսուելայում ջրհեղեղների հետեւանքով զոհվել է առնվազն 20 մարդ
Վենեսուելայի արեւմտյան Մերիդա նահանգում հորդառատ անձրեւների հետեւանքով առաջացած սողանքների եւ ջրհեղեղների պատճառով առնվազն 20 մարդ է մահացել, հայտնում է WHTC- ն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին հայտնում է News.am-ը։
Մերիդայում իշխող սոցիալիստական ​​կուսակցության ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ իշխանություններն աշխատում են որոշ տարածքներում հեռախոսային կապի վերականգնման ուղղությամբ:
Նահանգապետ Ռամոն Գեւարան ավելի վաղ հայտնել էր, որ ավելի քան 1200 տուն է ավերվել, 17 մարդ անհետ կորել է:
«Փորձենք ոչ մի քաղաքական կամ գաղափարական նշանակություն չտալ դրան,- ասել է ընդդիմադիր «Ժողովրդավարական գործողություն» կուսակցության անդամ Գեւարան:- Եկեք բոլորս միասին լուծենք այս խնդիրը»:
Նրա խոսքով` ո՛չ նահանգի, ո՛չ քաղաքային կառավարությունները ռեսուրս չունեն տուժած տարածքներին օգնելու համար, բայց ենթակառուցվածքների մասնագետներին հանձնարարել է աշխատել Կարակասի հետ միասին` շենքերի ու ճանապարհների վերանորոգման համար:
Ներքին գործերի նախարար Ռեմիջիո Սեբալյոսը չորեքշաբթի պետական ​​հեռուստատեսությանը ասել է, որ ջրհեղեղներից  87 համայնքներում տուժել է առնվազն 54.543 մարդ:

At least 20 people have died in the western Venezuelan state of Merida as a result of heavy rains that have caused landslides and flooding, news.am informs, citing WHTC.
Floods leave 20 people killed in Venezuela
STEPANAKERT, AUGUST 26, ARTSAKHPRESS: A spokesman for the ruling Socialist Party in Merida announced that the authorities are working to restore telephone communications in some areas.
State Governor Ramon Guevara said earlier that more than 1,200 homes were destroyed and 17 people were missing.
Neither state nor municipal governments have the resources to help the affected areas, he said, but he instructed infrastructure specialists to work with Caracas to repair buildings and roads.
Interior Minister told state television on Wednesday that at least 54,543 people in 87 municipalities were affected by the floods.