Հայաստանն ավելի քան 13 միլիարդ դրամ կհատկացնի Արցախին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍՀՀ կառավարությանը նախագիծը ներկայացրել է Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը:
«Չնայած այն հանգամանքին, որ Արցախում տնտեսական կյանքը աստիճանաբար վերականգվում է և ավելանում է նաև Արցախի պետական բյուջեի հարկային եկամուտները, դրանք դեռևս բավարար չեն կենսական նշանակության, սոցիալական և տնտեսական ծրագրերի ամբողջական ֆինանսավորումն իրականացնելու համար»,- ասել է Խաչատրյանը:
Ֆինանսների նախարարի խոսքով`գումարը նախատեսված է Արցախի պետական բյուջեով սեպտեմբեր ամսվա համար սահմանված աշխատավարձերի,  նպաստների, կենսաթոշակների, առողջապահական ծախսերի, ինչպես նաև բնակչության էլեկտրաէներգիայի, գազամատակարարման և կապի ծառայությունների ծախսերի համար:

Армения предоставит Арцаху более 13 млрд драмов
СТЕПАНАКЕРТ, 27 августа, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Министр финансов Тигран Хачатрян представил проект правительству.
«Несмотря на то, что экономическая жизнь в Арцахе постепенно восстанавливается, налоговые поступления в госбюджет Арцаха растут, их все еще недостаточно для полного финансирования жизненно важных социальных и экономических программ», - сказал Хачатрян.
По словам министра финансов, эта сумма предусмотрена на заработную плату, пособия, пенсии, расходы на здравоохранение, а также расходы населения на электроэнергию, газоснабжение и связь, определенные госбюджетом Арцаха на сентябрь.