Ստեփանակերտում կցուցադրվեն արցախցի գեղանկարիչների ստեղծագործությունները
Այսօր՝ օգոստոսի 28-ին՝ ժամը 19։00-ին, Պոլ Էլյուարի տուն ֆրանկոֆոնիայի կենտրոնում տեղի կունենա արցախցի 3 գեղանկարիչների ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի բացումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Շուշի քաղաքի թանգարաններ» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լուսինե Գասպարյանը:
«Սիրով հրավիրում ենք «Պոլ Էլյուարի տուն ֆրանկոֆոնիայի կենտրոն» հիմնադրամի և «Շուշի քաղաքի թանգարաններ» ՊՈԱԿ-ի համատեղ նախաձեռնությամբ կազմակերպված Գայանե Շուշեցու, Սամվել Թավադյանի և Համլետ Բաղդասարյանի գեղանկարների ցուցահանդեսի բացմանը, որով կմեկնարկեն Պոլ Էլյուարի կենտրոնում կազմակեպվող միջոցառումները: Ցուցահանդեսին կներկայացվեն 32 ստեղծագործություններ», -նշեց Լ. Գասպարյանը:

В Степанакерте будут выставлены работы арцахских художников
Сегодня, 28 августа, в 19:00 в Центре франкофонии «Дом Поля Элюара» состоится открытие выставки работ трех арцахских художников.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщила в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" директор ГНКО "Городские музеи Шуши" Лусине Гаспарян.
«Приглашаем вас на открытие выставки картин Гаяне Шушеци, Самвела Тавадяна и Гамлета Багдасаряна, организованной Фондом «Центр франкофонии Дом Поля Элюара», ГНКО «Городские музеи Шуши», с которой начнутся мероприятия, организованные в Центре Поля Элюара. На выставке будут представлены 32 работы», - отметила Л. Гаспарян.