«Արցախը երկրիս երեսին միակ իրական դրախտն է». սփյուռքահայ գործարարն օրն արժևորում է Ստեփանակերտում
Արցախի անկախության հռչակման 30-ամյակի առթիվ Արցախում է սփյուռքահայ գործարար, արմատներով վանեցի Վարուժ Բարոյանը, ով այսօր իր հայրենակիցների հետ հարգանքի տուրք է մատուցել հայրենիքի համար նահատակված հերոսների հիշատակին:
«Արցախը երկրիս երեսին միակ իրական դրախտն է». սփյուռքահայ գործարարն օրն արժևորում է  Ստեփանակերտում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  «Ժամանակները ծանր են, վերքերը դեռ չեն բուժվել: 44-օրյա պատերազմի հենց առաջին օրից 11 ընկերներով եղել ենք Արցախի պաշտպանության բանակի կողքին՝ որպես ամուր թիկունք: Պատերազմից հետո սա իմ յոթերորդ այցն է Արցախ: Մեկ շաբաթ առաջ հատուկ այս օրվա համար եմ եկել: Այն, որ ինքս իմ աչքերով տեսնում եմ այս երկիրը, նրա հերոսական ժողովրդի կողքին գտնվելու առիթ ունեմ, ուղղակի Աստծո կողմից տրված պարգև եմ համարում ինձ համար: Առավոտյան՝ Ստեփանակերտի փողոցներով շրջելուց հետո, Սփյուռքի իմ բարեկամներին անմիջապես կոչ արեցի գալ այստեղ, քանզի Արցախը երկրիս երեսին միակ իրական դրախտն է: Պետք չէ մեծ գումարներ ծախսել ու շրջել Եվրոպայի քաղաքներով, պետք է գեթ մեկ անգամ գալ ու վայելել Արցախը, նրա ժողովրդի հյուրասիրությունն ու լավ վերաբերմունքը: Շնորհավորում եմ բոլոր արցախցիներին այս հիշարժան օրվա առթիվ: Ես հավատում եմ Արցախի փայլուն ապագային»,֊ «Արցախպրես»֊ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Վ. Բարոյանը՝ հորդորելով բոլորին գործով ապացուցել նվիրվածությունն Արցախին:

«Арцах - единственный настоящий рай на земле»: Бизнесмен из Диаспоры находится в Степанакерте
По случаю 30-летия провозглашения независимости Арцаха Варуж Бароян, армянский бизнесмен из диаспоры, уроженец Вана, который сегодня вместе со своими соотечественниками почтил память героев, погибших за Родину, находится в Арцахе.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 сентября, АРЦАХПРЕСС- «Времена тяжелые, раны еще не зажили. С самого первого дня 44-дневной войны с 11 друзьями мы были рядом с Армией обороны Арцаха, как сильная поддержка. Это мой седьмой визит в Арцах после войны. Приехал неделю назад специально на этот день. То, что я вижу эту страну своими глазами, у меня есть возможность поддержать ее героический народ, я просто считаю это подарком от Бога. Утром, прогулявшись по улицам Степанакерта, я сразу же призвал друзей из Диаспоры приехать сюда, потому что Арцах - единственный настоящий рай на земле. Необязательно тратить много денег и путешествовать по европейским городам, нужно хотя бы раз приехать и насладиться Арцахом, гостеприимством и добрым отношением народа Арцаха. Поздравляю всех арцахцев с этим особенным днем. Я верю в светлое будущее Арцаха»- в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сказал В. Бароян, призвав всех на деле доказать свою преданность Арцаху.