«Արցախը երկրիս երեսին միակ իրական դրախտն է». սփյուռքահայ գործարարն օրն արժևորում է Ստեփանակերտում
Արցախի անկախության հռչակման 30-ամյակի առթիվ Արցախում է սփյուռքահայ գործարար, արմատներով վանեցի Վարուժ Բարոյանը, ով այսօր իր հայրենակիցների հետ հարգանքի տուրք է մատուցել հայրենիքի համար նահատակված հերոսների հիշատակին:
«Արցախը երկրիս երեսին միակ իրական դրախտն է». սփյուռքահայ գործարարն օրն արժևորում է  Ստեփանակերտում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  «Ժամանակները ծանր են, վերքերը դեռ չեն բուժվել: 44-օրյա պատերազմի հենց առաջին օրից 11 ընկերներով եղել ենք Արցախի պաշտպանության բանակի կողքին՝ որպես ամուր թիկունք: Պատերազմից հետո սա իմ յոթերորդ այցն է Արցախ: Մեկ շաբաթ առաջ հատուկ այս օրվա համար եմ եկել: Այն, որ ինքս իմ աչքերով տեսնում եմ այս երկիրը, նրա հերոսական ժողովրդի կողքին գտնվելու առիթ ունեմ, ուղղակի Աստծո կողմից տրված պարգև եմ համարում ինձ համար: Առավոտյան՝ Ստեփանակերտի փողոցներով շրջելուց հետո, Սփյուռքի իմ բարեկամներին անմիջապես կոչ արեցի գալ այստեղ, քանզի Արցախը երկրիս երեսին միակ իրական դրախտն է: Պետք չէ մեծ գումարներ ծախսել ու շրջել Եվրոպայի քաղաքներով, պետք է գեթ մեկ անգամ գալ ու վայելել Արցախը, նրա ժողովրդի հյուրասիրությունն ու լավ վերաբերմունքը: Շնորհավորում եմ բոլոր արցախցիներին այս հիշարժան օրվա առթիվ: Ես հավատում եմ Արցախի փայլուն ապագային»,֊ «Արցախպրես»֊ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Վ. Բարոյանը՝ հորդորելով բոլորին գործով ապացուցել նվիրվածությունն Արցախին:

Artsakh is the only real paradise on earth. Diaspora -Armenian businessman
On the occasion of the 30th anniversary of the proclamation of the Artsakh Republic, Varuzh Baroyan, Diaspora -Armenian businessman who has family roots from Van, is in Artsakh.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 2, ARTSAKHPRESSTogether with the compatriots he paid tribute to the memory of the heroes who died for sake of the homeland.
"Times are difficult; the wounds have not healed yet. From the very first day of the 44-day war, with my 11 friends we have been by the side of the Artsakh Defense Army as a strong support.
This is my seventh visit to Artsakh after the war. I came a week ago specifically for this day. The fact that I see this country with my own eyes, I just consider it a gift from God.
In the morning, walking along the streets of Stepanakert, I immediately urged my friends from the Diaspora to come here, because Artsakh is the only real paradise on earth. It is not necessary to spend a lot of money and travel to European cities, you need to come at least once and enjoy Artsakh, the hospitality and kind attitude of the people of Artsakh. I congratulate the Artsakh people on this special day. I believe in the bright future of Artsakh, ” said Varuzh Baroyan.