Ստեփանակերտում բացվել է Հայ դատի գրասենյակը
Այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին՝ Արցախի Հանրապետության Անկախության հռչակման օրը, Ստեփանակերտում տեղի ունեցավ ՀՅԴ Հայ դատի Արցախի գրասենյակի բացումը:
Ստեփանակերտում բացվել է   Հայ դատի գրասենյակը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ելույթով հանդես եկան ՀՅԴ Բյուրոյի Հայ Դատի կենտրոնական գրասենյակի հատուկ ծրագրերի պատասխանատու Գևորգ Ղուկասյանը, Հայ Դատի կենտրոնական գրասենյակի պատասխանատու Կիրո Մանոյանը, ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ Արթուր Մոսիյանը և ԱՀ ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը:
ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ Արթուր Մոսիյանը ներկաներին շնորհավորեց հանրապետության օրվա կապակցությամբ և հատկանշական համարեց Արցախի անկախության օրվա առթիվ Ստեփանակերտում Հայ դատի գրասենյակի բացումը:
«44-օրյա պատերազմից հետո մենք հայտնվել ենք մի այնպիսի իրավիճակում, երբ կան բազում մարտահրավերներ, որոնց լուծման ուղիները շատ դժվար են: Կարելի է առանձնացնել մեր երկրի և ժողովրդի առջև ծառացած 3 հիմնական մարտահրավերներ. անվտանգության, ԱՀ կարգավիճակի հարցերը և բարոյահոգեբանական վիճակի հաղթահարումը:
ՀՅԴ-ն իր ողջ աշխարհասփյուռ կառույցներով ախտորոշել է հիմնական մարտահրավերները և պատրաստ է իր բոլոր կարողությունները ի սպաս դնել հայրենիքի փրկության ուղղությամբ», - ասաց Ա. Մոսիյանը: Միջոցառմանը ներկա էին պաշտոնատար անձինք, ՀՀ ԱԺ խորհրդարանական խմբակցությունների ներկայացուցիչներ:

В Степанакерте открылся офис Ай Дата
Сегодня, 2 сентября, в день провозглашения независимости Республики Арцах, в Степанакерте состоялось открытие арцахского офиса АРФ Ай Дата.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 сентября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", на церемонии открытия выступили руководитель специальных программ Центрального офиса АРФД «Ай Дата» Геворг Гукасян, руководитель Центрального офиса «Ай Дата» Киро Маноян, представитель ЦК АРФД в Арцахе  Артур Мосиян и министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян.
Представитель ЦК АРФД в Арцахе Артур Мосиян поздравил присутствующих с Днем Республики и назвал знаменательным открытие офиса «Ай Дата» в Степанакерте по случаю Дня независимости Арцаха.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«После 44-дневной войны мы оказались в ситуации, когда есть много проблем, которые очень сложно решить. Можно выделить 3 основных вызова, стоящих перед нашей страной и нашим народом. Вопросы безопасности, статуса Республики Арцах, преодоление морально-психологического состояния.
АРФ Дашнакцутюн со всеми своими структурами по всему миру определила основные проблемы и готова использовать все свои возможности для спасения Родины», - сказал А. Мосиян.