Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 595 նոր դեպք
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԻնչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 16 քաղաքացի, մահացածների թիվը 4892 է:
Կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 3 դեպք է գրանցվել: Սեպտեմբերի 3-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1162 է: Մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 6054-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 488 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 228 214, փաստացի բուժվողներինը՝ 9713: Մեկ օրում արվել է 6138 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 1 560 430 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 595 новых случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 3 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 3 сентября в стране зарегистрирован 243981  инфицированный коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 9713 лиц (за день их число увеличилось на 88). Выздоровели  228214 человек (488 за сутки), скончались 4892 пациента (16 человек за сутки).
Еще 3 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1162. Таким образом, общее число смертей достигло 6054.