Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Ռոբերտ Էմմիյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 8-ին ընդունել է հեռացատկի Եվրոպայի չեմպիոն, Եվրոպայի ռեկորդակիր, Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Էմմիյանին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը։
Քննարկվել են Արցախում թեթև աթլետիկայի զարգացման հեռանկարները։
Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել Ռոբերտ Էմմիյանին Արցախում սպորտի և ֆիզիկական կուլտուրայի բնագավառում ունեցած մեծ ավանդի և ցուցաբերած աջակցության համար՝ հույս հայտնելով, որ տարիների ընթացքում ձևավորված համագործակցությունը կկրի շարունակական բնույթ։
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ, ԱՀ աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Թովմասյանը:

Араик Арутюнян принял Роберта Эммияна
8 сентября Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял чемпиона Европы по прыжкам в длину, рекордсмена Европы, президента Федерации легкой атлетики Армении Роберта Эммияна.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Были обсуждены перспективы развития легкой атлетики в Арцахе.
Араик Арутюнян поблагодарил Роберта Эммияна за большой вклад в область спорта и физической культуры в Арцахе, выразив надежду, что сложившееся с годами сотрудничество будет продолжаться.
Во встрече принял участие председатель Национального собрания Республики Арцах, президент Федерации легкой атлетики Республики Арцах Артур Товмасян.