ԱԺ նախագահին և ՊԲ հրամանատարին նոր մեքենաներ հատկացնելու մասին տեղեկությունները իրականությանը չեն համապատասխանում. պաշտոնական
«Պետական ծառայողական և սեփական մեքենա չունեմ, այդ իսկ պատճառով «Ազատ հայրենիք» կուսակցության գրասենյակի մեքենան ժամանակավորապես օգտագործում եմ՝ որպես փոխադրամիջոց»:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Սոցիալական ցանցերում տարածված նոր ծառայողական մեքենա ստանալու լուրերը «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում հերքել է ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը:
«Տարածված լուրն իրականությանը չի համապատասխանում։ Պատերազմի ավարտից հետո հրաժարվել եմ անգամ պետական ծառայողական շքեղ մեքենայից: Կարծում եմ՝ մեր իրողության պայմաններում դա նորմալ երևույթ է, և այդ մեքենայի վաճառքից ստացված գումարով հնարավոր կլինի մեկ բռնի տեղահանված մեր հայրենակցի համար բնակարանի կառուցման աշխատանքներ սկսել», - նշեց Ա. Թովմասյանը։
Նույն հարցումով «Արցախպրես»-ը դիմել է նաև Պաշտպանության նախարարություն, որին ի պատասխան կրկին նշվել է, որ նոր մեքենա ձեռք բերելու մասին լուրերը որևէ կապ չունեն իրականության հետ:
«ՊԲ հրամանատարին սպասարկող մեքենան Պաշտպանության նախարարության ավտոպարկում է գտնվում 2015թ.-ից և սպասարկել է նաև ՊԲ նախորդ հրամանատարներին»,- ասված է ՊԲ պաշտոնական պատասխանի մեջ:
Հիշեցնենք, որ սոցիալական ցանցերում տեղեկություն է տարածվել, թե իբր ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանին և ՊԲ հրամանատար Միքայել Արզումանյանին ծառայողական թանկարժեք ավտոմեքենաներ են հատկացվել:

Официально: Информация о выделении новых автомобилей председателю НС и командующему Армией обороны не соответствует действительности
«У меня нет служебной или собственной машины, поэтому я временно использую в качестве транспортного средства машину офиса партии «Свободная Родина»».
СТЕПАНАКЕРТ, 9 сентября, АРЦАХПРЕСС- В беседе с "Арцахпресс" председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян опроверг слухи о получении нового служебного автомобиля, распространенные в социальных сетях.
«Распространенная новость не соответствует действительности. После окончания войны я даже отказался от роскошной служебной машины. Я считаю, что в условиях нашей реальности это нормальное явление, на деньги, полученные от продажи этой машины, можно будет начать строительство квартиры для одного из наших вынужденно перемещенных соотечественников», - отметил А. Товмасян.
«Арцахпресс» также обратился в Минобороны с тем же запросом, в ответ на который вновь было сказано, что слухи о покупке новой машины не имеют ничего общего с реальностью.
«Автомобиль, служащий командующему Армией обороны, находится на автостоянке Министерства обороны с 2015 года, он также служил предыдущим командующим Армией обороны», - говорится в официальном ответе Армии обороны.
Напомним, в социальных сетях распространилась информация о том, что председателю НС Артуру Товмасяну и командующему Армией обороны Микаелу Арзуманяну были предоставлены дорогие служебные автомобили.