«Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի միջոցներով Մարտունիում տուն է վերանորոգվել
«Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամը շարունակում է իր ծրագրերն իրականացնել Արցախում: Այս անգամ հիմնադրամը վերանորոգել է Մարտունի քաղաքի բնակիչ, զինծառայող, Արցախյան 3-րդ պատերազմում վիրավորված Հայկ Հակոբյանի՝ պատերազմի ընթացքում վնասված տունը։
«Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի միջոցներով  Մարտունիում տուն է վերանորոգվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Թուֆենկյան բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Գրիգոր Բեդյանն ասել է. «Արդեն հինգերորդ վիրավոր զինվորի տունն ենք վերանորոգում Մարտունու շրջանում:
Շրջանում նմանատիպ ծրագրերը շատ էին, մասնավորապես՝ Հերհեր գյուղից մինչև Մաճկալաշեն ընկած հատվածում տեղակայված գյուղերում վերանորոգել ենք վիրավորված զինծառայողների բնակարանները:
Առաջիկայում նախատեսում ենք վերանորոգել Ծովատեղի համայնքապետարանը: Մենք կփորձենք մեր ունեցածով օգնել սահմանամերձ գյուղերում ապրող մարդկանց, որպեսզի նրանք հասկանան, որ մենակ չեն, այլ ողջ հայությունը իրենց թիկունքում է»,- նշեց Գ. Բեդյանը:
Հակոբյանների ընտանիքի մայրը՝ Նինել Հակոբյանն իր խոսքում շնորհակալություն է հայտնել «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամին՝ որդու նվիրումը գնահատելու և իրենց բնակարանային բարվոք պայմաններով ապահովելու համար:

При поддержке благотворительного фонда "Туфенкян" отремонтирован дом в Мартуни
Благотворительный фонд "Туфенкян" продолжает реализацию своих программ в Арцахе. На этот раз фонд отремонтировал дом Айка Акопяна, жителя Мартуни, солдата, раненного в 3-й Арцахской войне, пострадавшего во время войны.
При поддержке благотворительного фонда
СТЕПАНАКЕРТ, 17 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом  "Арцахпресс" сообщил исполнительный директор благотворительного фонда "Туфенкян" Григор Бедян. «Мы уже ремонтируем дом пятого раненого солдата в Мартунинском районе.
Բնութագրությունը հասանալի չէВ районе было много подобных проектов, в частности, в селах, расположенных от села Гергер до Мачкалашена, мы ремонтировали квартиры раненых военнослужащих.
В ближайшем будущем мы планируем отремонтировать здание муниципалитета села Цоватех. Мы постараемся помочь людям, живущим в приграничных селах, тем, что у нас есть, чтобы они поняли, что они не одни, а все армяне рядом с ними», - отметил Г. Бедян.
В своем выступлении мать семьи Акопян Нинель Акопян поблагодарила Благотворительный фонд "Туфенкян" за то, что ценят преданность сына и за предоставление им хорошего жилья.