«Եդինայա Ռոսիա»-ն Պետդումայում ստանում է 315 մանդատ. Տուրչակ
Առավոտյան ժամը 8-ի դրությամբ «Եդինայա Ռոսիա»-ն ստանում է 120 մանդատ ՝ ըստ ցուցակների և 195՝ ըստ միամանդատ ընտրատարածքների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնել է Կուսակցության Գլխավոր խորհրդի քարտուղար Անդրեյ Տուրչակը, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ն:
Պետդուման ընտրվում է հինգ տարի ժամկետով`խառը համակարգով ընդգրկվում է  225 պատգամավոր` ըստ կուսակցական ցուցակների, ևս 225 -ը`ըստ միամանդատ ընտրատարածքների՝ մեկ փուլով:
14 կուսակցություններ գրանցել են Պետդումայի թեկնածուների դաշնային ցուցակները: Ըստ վիճակահանության՝ քվեաթերթիկում դրանք դասավորվել են հետևյալ հաջորդականությամբ՝ Ռուսաստանի Դաշնության կոմունիստական կուսակցություն, «Կանաչներ», Ռուսաստանի լիբերալ -դեմոկրատական ​​կուսակցություն, «Նոր մարդիկ», «Եդինայա Ռոսիա», «Արդար Ռուսաստան - հանուն ճշմարտության», «Յաբլոկո», Աճի կուսակցություն, «Ռուսաստանի կոմունիստները», «Քաղաքացիական պլատֆորմ», «Կանաչ այլընտրանք»,  «Հայրենիք» և  Թոշակառուների կուսակցությունները:

"Единая Россия" получает 315 мандатов в Госдуме: Турчак
По состоянию на 8 утра "Единая Россия" получает 120 мандатов по спискам и 195 — по одномандатным округам.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 сентября, АРЦАХПРЕСС-РИА НОВОСТИ. Заявил секретарь генсовета партии Андрей Турчак.
Конституционное большинство формируется при получении более 300 мандатов.
Госдума избирается на пять лет по смешанной системе: 225 депутатов — по партийным спискам, еще 225 — по одномандатным округам в один тур.
Федеральные списки кандидатов в депутаты Госдумы зарегистрировали 14 партий. Согласно жеребьевке, в бюллетене они располагались в следующем порядке: КПРФ, "Зеленые", ЛДПР, "Новые люди", "Единая Россия", "Справедливая Россия — За Правду", "Яблоко", Партия Роста, Российская партия свободы и справедливости, "Коммунисты России", "Гражданская платформа", "Зеленая альтернатива", "Родина" и Партия пенсионеров.