Անթալիայից Եկատերինբուրգ ուղևորվող օդանավը հարկադիր վայրէջք է կատարել Սոչիում՝ ուղևորներից մեկի մահվան պատճառով
Ռուսական «Ուրալյան ավիաուղիներ» ընկերության ինքնաթիռը, որն Անթալիայից Եկատերինբուրգ էր ուղևորվում, հարկադիր վայրէջք է կատարել Սոչիում ուղևորներից մեկի մահվան պատճառով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է Tert.am-ը՝ վկայակոչելով ավիափոխադրողի մամուլի ծառայությանը, Անթալիա-Եկատերինբուրգ երթուղով թռչող U61070 չվերթի ժամանակ ուղևորուհիներից մեկի ինքնազգացողությունը վատթարացել է: Բուժօգնություն ցուցաբերելու համար օդանավի հրամատարը որոշում է կայացրել հարկադիր վայրէջք կատարել մոտակա օդանավակայանում:
Առաջին բուժօգնությունը կնոջը ցույց են տվել անձնակազմի անդամները և ուղևորների մեջ գտնվող բժիշկը, սակայն կինը մահացել է նախքան օդակայան հասնելը:
Սոչիի օդանավակայանից հայտնել են, որ վերջինս Կուրգան քաղաքի բնակչուհի էր՝ ծնված1959 թվականին: Անհրաժեշտ ընթացակարգերի կատարումից հետո օդանավը կշարունակի չվերթը:

Направлявшийся из Антальи самолет экстренно сел в Сочи из-за смерти пассажирки на борту
Самолет авиакомпании "Уральские авиалинии", следовавший из Антальи в Екатеринбург, совершил вынужденную посадку в Сочи из-за смерти пассажирки на борту.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 сентября, АРЦАХПРЕСС-ТАСС. Сообщили в пресс-службе авиаперевозчика в понедельник.
"Во время выполнения рейса U61070 по маршруту Анталья - Екатеринбург у пассажира-женщины ухудшилось самочувствие. Для оказания своевременной медицинской помощи командир воздушного судна принял решение совершить вынужденную посадку в ближайшем аэропорту, Сочи", - сказали в пресс-службе.
Первую медицинскую помощь женщине оказывали члены экипажа и врач из числа пассажиров, однако она умерла до прибытия в аэропорт.
В пресс-службе аэропорта Сочи ТАСС уточнили, что скончалась пассажирка 1959 года рождения из города Курган. "В настоящее время воздушное судно ожидает отправки после завершения всех необходимых процедур с умершим пассажиром", - добавили в пресс-службе.