Այսօր մեր ամենակարևոր երդումը զոհված զինծառայողների հիշատակի առջև պետք է լինի. ՄԻՊ
Արցախի Հանրապետության դեմ ադրբեջանաթուրքական ագրեսիայի տարելիցի կապակցությամբ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրուցում Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը նշեց, որ այսօր մեր ամենակարևոր երդումը զոհված զինծառայողների հիշատակի առջև պետք է լինի. մենք երբեք ու երբեք չպետք է մտածենք Արցախից հեռանալու մասին կամ ուրանալու այն ամենը, ինչ արել են նրանք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Մեր հրապարակած զեկույցներով, հայտարարություններով բազմիցս փաստել ենք, որ 2020թ. սեպտեմբերի 27-ից 44 օր շարունակ Ադրբեջանը գործել է ռազմական հանցագործություններ, և դրա համար պետք է կրի և՛ քաղաքական, և՛ իրավական պատասխանատվություն: Մեր զոհված տղաները մեզ չեն ների, եթե մենք Արցախից մնացած այս կտորը հայկական չպահենք: Ըստ այդմ էլ այսօր Արցախի, Հայաստանի և, առհասարակ, ամբողջ հայության փոխհատուցումն այդ տղաների կատարածի դիմաց պետք է լինի գործով և ոչ թե խոսքով, այսինքն ամեն օր, ամեն վայրկյան մտածել հայրենիքի, ազգի մասին, և մեր ամեն մի գործողությամբ միշտ նպաստել, որպեսզի վաղը ավելի լավը լինի Արցախը», - ասաց Գ. Ստեփանյանը:

Наша самая сильная клятва сегодня должна быть дана в память о погибших военнослужащих: Защитник прав человека
В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" по случаю годовщины азербайджано-турецкой агрессии против Республики Арцах защитник прав человека Арцаха Гегам Степанян отметил, что сегодня наша самая сильная клятва должна быть дана в память о погибших военнослужащих. Мы никогда не должны думать о том, чтобы покинуть Арцах или отрицать все, что они сделали.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 сентября, АРЦАХПРЕСС-  «В опубликованных нами отчетах и ​​объявлениях мы неоднократно заявляли, что с 27 сентября 2020 года Азербайджан совершил военные преступления 44 дня подряд, за которые он должен нести «политическую» и «юридическую» ответственность. Наши погибшие парни не простят нам, если мы не сохраним этот оставшийся кусок  Арцаха армянским. Соответственно, сегодня Арцах, Армения и все армяне в целом,  должны на деле, а не на словах доказать свою преданность Родине, то есть каждый день, каждую секунду думать о Родине, нации, каждым нашим действием внести свой вклад в то, чтобы завтра Арцах стал еще лучше», - сказал Г. Степанян.