Պենտագոնի ղեկավարն այցելել է բազա, որտեղ տեղակայել են աֆղան փախստականներին
ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինն այցելել է Նյու Ջերսիի Մաքգուայր-Դիք Լեյքհերսթ ռազմակայան, որտեղ տեղակայված են Աֆղանստանից դուրս բերված ամերիկացի զինվորականների նախկին աշխատակիցները, հայտնել Է Պենտագոնը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է Panorama.am-ը։
Օսթինը շնորհակալություն է հայտնել զինվորականներին աֆղաններին տեղակայելու համար, ասել է Պենտագոնը ՝ չմանրամասնելով: Արդյո՞ք Օսթինը հանդիպել է Աֆղանստանի քաղաքացիների հետ, չի հաղորդվում:
Մինչ զորքերի վերջնական դուրսբերումը, Միացյալ Նահանգները հեռացրել են Աֆղանստանից հազարավոր աֆղանցիների, ովքեր համագործակցում էին նրանց հետ։ Նրանցից ոմանք տեղակայված են ԱՄՆ -ի ռազմակայաններում, մյուսները `արտասահմանում:

Глава Пентагона посетил базу, где разместили афганских беженцев
Министр обороны США Ллойд Остин посетил военную базу Макгуайр-Дикс-Лейкхерст в Нью-Джерси, где размещены вывезенные из Афганистана экс-сотрудники американских военных.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 сентября, АРЦАХПРЕСС-РИА НОВОСТИ. Cообщил Пентагон.
Остин поблагодарил военных за размещение афганцев, сообщил Пентагон, не приводя подробностей. Встречался ли Остин с афганскими гражданами, не сообщается.
Перед окончательным выводом войск США вывезли из Афганистана тысячи афганцев, которые сотрудничали с ними, хотя многих вывезти не удалось. Некоторые из них размещены на военных базах в США, другие - за рубежом.