10 ալբանացիներ ձերբակալվել է Կոսովոյում սերբերի խմբի վրա հարձակման համար:
Միջադեպը տեղի է ունեցել «Կոսովսկա Միտրովիցայի» հարավային մասում գտնվող վարչական շենքում ՝ Կոսովոյի «Գյուղատնտեսության նախարարության» կառույցի գրասենյակում, որտեղ տեղացի սերբերը փաստաթղթեր են կազմում հողամասերի համար:
«Երկուշաբթի, երեկոյան ժամը 16 -ի սահմաններում, Հարավային Միտրովիցայի «Հարավ» ոստիկանական բաժանմունքը տեղեկություն է ստացել միջադեպի մասին, որին մասնակցել է մի քանի մարդ: Ոստիկանությունն անմիջապես ձեռնարկել է որոնողական աշխատանքներ, հայտնաբերել և բերման է ենթարկել 10 մարդու՝ հարձակմանը մասնակցելու կասկածանքով»,- գործակալությունը մեջբերում է ոստիկանության խոսքերը։
Դատախազությունը քրեական գործ է հարուցել «հարձակում» հոդվածով, ութ ձերբակալվածներ բերման են ենթարկվել, ևս երկու անչափահասներ նույնպես պատասխանատվության կենթարկվեն: Միջադեպի հետեւանքով ոչ ոք լուրջ վնասվածքներ չի ստացել:

Десять албанцев задержаны за нападение на группу сербов в самопровозглашенной республике Косово.
Инцидент произошел в административном здании в южной части Косовска-Митровицы в канцелярии в структуре "министерства сельского хозяйства" Косова, где местные сербы оформляют документы на земельные участки.
"В понедельник около 16 часов в отделение полиции "Юг" в Южной Митровицы поступила информация об инциденте, в котором участвовали несколько человек. Полицейские сразу провели розыскные мероприятия, выявили и задержали 10 человек по подозрению в участии в нападении", – приводит агентство сообщение полиции самопровозглашенной республики.
Прокуратура возбудила уголовное дело по статье "нападение", восемь задержанных помещены под стражу, еще двое несовершеннолетних граждан также понесут ответственность. В результате произошедшего серьезных ранений никто не получил.
Ранее радио Sputnik сообщило, что президент Сербии Александр Вучич ответил на требование о деэскалации на севере Косова.